اهمیت و قدرت خواب نحوه بهتر خوابیدن هر شب

How to Sleep Better
  • امتیاز داده نشده

قدرت خواب و نحوه بهتر خوابیدن هر شب

عملکرد بدن ما از الگوها و چرخه های زمانی پیروی می کند که برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. ما در مورد بسیاری از آنها آگاه نیستیم ، اما یکی از موارد اساسی بیوریتم biorhythm خواب است. علائم زیادی وجود دارد که می دانیم استراحت ما چقدر خوب است و اگر مشکلی در این مورد وجود دارد ، می توانیم تغییرات ساده ای را در روال معمول خود اعمال کنیم تا این عدم تعادل ها را بهبود بخشیم. به خواندن ادامه دهید تا از اهمیت استراحت و کلیدهای کاهش مشکلات خواب به طور طبیعی مطلع شوید.

اهمیت یک خواب خوب

التیامبخش

خواب یکی از عادات اساسی هر موجود زنده است ، زیرا بدن نیاز به بازیابی انرژی مصرف شده در طول روز دارد و حتی از همه مهمتر ، هنگام خواب بسیاری از ترمیم ها نه تنها آسیب ها بلکه بافت هایی که از بین می روند ، انجام می شود. در طول خواب ، فعالیت درمانی سیستم ایمنی بدن ما افزایش می یابد ، بنابراین اگر بیمار هستید یا می خواهید عملکرد خود را بهبود ببخشید ، رعایت این بیوریتم بسیار مهم است.

جوانتر بمانید

اگر سیستم ایمنی بدن شما شفا پیدا کند ، شما برای مدت طولانی سالم و جوان خواهید ماند ، زیرا همه بافت های شما- از جمله پوست شما- تحت تأثیر زمان قرار نمی گیرند. و این فقط در مورد ظاهر نیست ، بلکه شما احساس جوانتر شدن و مشکلات کمتری برای انجام فعالیت های بدنی قوی و پیچیده خواهید داشت. همچنین ذهن شما انعطاف پذیر و خلاق خواهد بود تا شاد بمانید.

افزایش انگیزه و تمرکز در طول روز
سیستم عصبی -غددی ما تعادل را بازیابی می کند و ما قادر خواهیم بود احساسات خود را بهتر کنترل کنیم.

یک خواب خوب برای ذهن نیز مفید است زیرا از طریق استراحت سیستم عصبی -غددی ما تعادل را بازیابی می کند و ما قادر خواهیم بود احساسات خود را بهتر کنترل کنیم. با احساس انرژی بیشتر ، ذهن و روح بهانه های کمتری برای تمرکز و تعهد برای رسیدن به رویاهایتان خواهند داشت. اکثر مردم ممکن است برای زندگی خود هدفی بیابند ، اما به دلیل سلامتی ، باید با کمبود انرژی ، درد یا موانع دیگر برای رسیدن به اهداف خود کنار بیایند.

چگونه بهتر بخوابیم
چه چیزی بخوریم و چه موقع

غذا منبع اصلی انرژی ما است و اگر به درستی غذا نخوریم ، نمی توانیم از آن انرژی به طور موثر در برنامه معمول خود استفاده کنیم. یک شیوه تغذیه صحیح فقط در مورد داشتن یک رژیم متعادل نیست ، بلکه نیاز به ریتم سالم و خوردن غذای مناسب در لحظات مناسب دارد.

در مورد کیفیت خواب ، کاهش یا حذف مصرف قهوه ، شکر و کربوهیدرات ها (از جمله میوه ها و آجیل) پس از ساعت 3 بعد از ظهر الزامی است. در غیر این صورت انرژی دریافتی از طریق غذا باعث ایجاد احساس خواب آلودگی و استراحت خوب می شود (ممکن است به راحتی بخوابید اما روند بهبودی در طول شب موفقیت آمیز نخواهد بود). شما همچنین باید سبزیجات بیشتر و مقدار کافی پروتیئن برای شام در ساعت 7 بعد از ظهر داشته باشید تا به بدن اجازه دهید زودتر به هضم غذا پایان دهد.

ورزش روزانه

حفظ فعالیت بدنی کیفیت خواب را بهبود می بخشد زیرا سطح اندورفین را افزایش می دهد و اضافه بار آلوستاتیک (استرس مزمن) را کاهش می دهد ، که باعث می شود استراحت عمیق هنگام خوابیدن بدن بسیار سخت تر شود. ورزش روزانه یا حداقل 5 روز در هفته باعث می شود خواب شبانه و همچنین روحیه و انرژی موجود در طول روز بهینه شود. پس از چند هفته ، ورزش دیگر به عنوان یک وظیفه اضافی احساس نمی شود ، بلکه تقریباً به عنوان یک اعتیاد احساس می شود! اما برای رسیدن به آن نقطه و احساس تفاوت باید پشتکار داشته باشید.

یوگا و مدیتیشن

یوگا را می توان به عنوان یک نوع ورزش دیگر درک کرد اما از دو جهت اصلی نیز متفاوت است: اولی این است که بیشتر اوقات فعالیت قلبی عروقی در یوگا واقعا کم است و بنابراین اهدافی برای بهبود استراحت که به راحتی در تمریناتی مانند HIIT پیدا می کنید. دستیابی به آموزش ها از طریق برخی از شیوه های یوگا آسان نیست. اگرچه سبک هایی مانند آشتانگا یوگا می توانند پویاتر باشند ، و همچنین برخی از کریاها یا مجموعه ها ، مانند آنهایی که در یوگای کوندالینی یافت می شود.

دومین واقعیت تفاوت یوگا با تمرین برای داشتن یک خواب سالم این است که با یک تمرین صحیح یوگا ، هیپوفیز را تحریک می کنید و فعالیت عصبی و غدد درون ریز را خیلی سریعتر از تمرین متعادل می کنید. سیستم عصبی -غددی شامل غده صنوبری ، مربوط به ترشح ملاتونین است که برای احساس خواب آلودگی و ترمیم در شب مورد نیاز است. این امر به دلیل آسانا (حالت های بدن در یوگا) است ، اما همچنین به دلیل درد یا تمرکز چشم ها است که از طریق آن بر غده هیپوفیز فشار وارد می شود و عملکرد آن متعادل می شود.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به اهمیت و قدرت خواب نحوه بهتر خوابیدن هر شب امتیاز دهید.
[ratings]

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.