Sadhguru مانترا چیست؟ سرودن مانترا چه فواید برای شما خواهد داشت؟

► در این سخنرانی در اینجا سادگورو فواید سرودن مانترا را توضیح میدهد. ?

یوگی ، عارف و بصیر ، صدگورو یک استاد معنوی با اختلاف است. زندگی و کار او که ترکیبی از ژرفی و عمل گرایی است ، یادآوری می کند که یوگا یک علم معاصر است و از حیث حیاتی مربوط به زمان ما است. ? #Sadhguru

#علوم_مانترا   #فواید_سرودن_مانترا   #مانترا_چیست

مانترا یک بیان مقدس از کلمه ، صدا یا عبارت کوتاه است که دارای قدرت روانی و روحانی است ، به طور مداوم یا با صدای بلند یا بی صدا تکرار می شود ، که در اعماق ذهن ناخودآگاه نفوذ می کند و در دستیابی به ارتباط معنوی و مزایای مطلوب سلامتی کمک می کند. OM (AUM) اساسی ترین مانترا یا بیجا مانترا است. طبق نظریه بیگ بنگ ، OM صدای کیهانی بوده که خلقت جهان را آغاز کرده است. تنها کلمه OM صدا و ارتعاشی را تولید می کند که به شما امکان می دهد با طبیعت یکی باشید. ارتعاشات شعارهای مانترا بارها نیروی زندگی معنوی را بیدار کرده و چاکراها را تحریک می کند. به طور خلاصه می توان گفت که مانترا نیروی زنده خدا است.

اولین مانتراها در زبان سانسکریت ساخته شده اند و 3000 سال قدمت دارند. مانتراها اکنون در مکاتب مختلف هندوئیسم ، بودیسم ، جینیسم و سکیسم وجود دارد. سرودها ، ترکیب بندی ها و مفاهیم مشابهی در زرتشت ، تائو ، مسیحیت و جاهای دیگر یافت می شود.

مدیتیشن ذهن و بدن را آرام می کند و اگر همین کار را با سرودن مانترا انجام دهید، این نه تنها بدن و ذهن را آرام می کند ، بلکه روح را نیز تغذیه می کند. بنابراین برای نتیجه قوی تر ، از مانترا در هنگام مدیتیشن استفاده می شود. مانتراهای بسیاری وجود دارد ، به ویژه در زبان سانسکریت. فرد باید با توجه به نیاز انتخاب کند ، که به بهبود بدن کمک می کند ، ذهن را آرام می کند و روح را بالا می برد. اعتقاد بر این است که صداها تأثیرات متفاوتی بر بدن و ذهن انسان دارند. صدای مانترا می تواند جلوه های دلخواه را ایجاد کند و مامن را به خود برتر برساند. سرود مانترا به ما قدرت رسیدن به اهداف را می دهد و ما را به سطح بالاتری از آگاهی می رساند. آواز خواندن و شنیدن مانترا به ما قدرت درمان بیماری ها را می دهد. تحول مثبت را به ارمغان می آورد ؛ تمام انرژی منفی را از بین می برد ؛ ایجاد اعتماد به نفس ؛ قدرت شهودی را افزایش می دهد ؛ سعادت و عشق را به ارمغان می آورد ؛ علاوه بر آرامش ذهن و بدن ، ثروت ، رفاه و شادی ایجاد می کند. برخی از مانتراها دارای ارتعاشات بسیار قدرتمندی هستند که صدای آنها قدرتهای ماوراء طبیعی می بخشد و موجود را به حالت خوشبختی می رساند. مزایای نامحدودی از مدیتیشن مانترا وجود دارد که فقط می توان آنها را احساس کرد و از نظر جسمی تجربه کرد.

 

مزایای مدیتیشن مانترا

1. سیستم عصبی را آرام می کند و ایمنی را تقویت می کند: وقتی ما مانترا می خوانیم ، حرکت زبان در دهان با فشار دادن سقف دهان باعث تحریک هیپوتالاموس و غده هیپوفیز می شود که ارتباط بین سیستم عصبی و سیستم غدد درون ریز تولید کننده سروتونین را تنظیم می کند. و هورمون های دوپامین به نام “هورمون های شادی”. این هورمون ها بر همه چیز مانند خلق و خو ، اشتها ، خواب و غیره تأثیر می گذارد. مانترا به سیستم عصبی و غدد درون ریز ما کمک می کند تا دوباره ریتم های طبیعی را بیابد که باعث واکنش شفا و همچنین تقویت ایمنی می شود.

2. تمرکز را بهبود می بخشد: در حین مدیتیشن ، تعداد زیادی افکار در ذهن ما ظاهر می شوند و این کار را دشوار می کند
تمرکز. سرودن مانترا ذهن را از افکار ناخواسته منحرف می کند.
3. اضطراب ، افسردگی و استرس را کاهش می دهد: شعار دادن باعث می شود نیمکره چپ و راست مغز همزمان شوند که به اکسیژن رسانی به مغز کمک می کند ، ضربان قلب ما را کاهش می دهد و در ایجاد فعالیت موج مغزی کمک می کند. تعادل سیستم عصبی و غدد درون ریز به تنظیم استرس مزمن ، تنش ، اضطراب و افسردگی کمک می کند.
4. باعث بی پروایی می شود: سرودن شعارهایی در ستایش خالق باعث کاهش ترس از جمله ترس از مرگ از ذهن می شود.
5. ویژگی های الهی را پرورش می دهد: با شعار دادن منظم ، می توان عشق ، حقیقت ، شفقت ، آرامش ، صلح ، صبر ، شجاعت و صداقت را توسعه داد.
6. باعث آرامش می شود: آواز خواندن یا گوش دادن به مانترا باعث ایجاد افکار خالص ، قدرتمند و مثبت می شود که همه چیز منفی را از بدن و ذهن مانند غم ، گناه ، بدخواهی ، نفرت و بیماریها حذف می کند و همچنین قدرت شهودی ، قدرت اراده و اعتماد به نفس را افزایش می دهد.
7. شخص را متواضع ، شاد ، شاد و مرفه می کند: مدیتیشن مانترا به کنترل خشم ، شهوت ، حرص و آز و خودخواهی کمک می کند.
قدرت بخشش و رها شدن را تقویت می کند و شخص را شاد و خوشحال می کند.
8. خدا دوست صمیمی شما می شود: شما هرگز احساس تنهایی نمی کنید و تمام خواسته های شما برآورده می شود.
9. شما را سالم می کند: ارتعاشات خوب مانترا سموم را از بدن خارج می کند ، فشار خون را کنترل می کند و همچنین بی خوابی را درمان می کند.

 

نحوه سرودن مانترا 

1. هر مانترا ارتعاشات متفاوتی دارد. با توجه به نیاز ، خواسته و نیاز خود ، مانترا را انتخاب کنید.
2. تکرار مانترا به شما کمک می کند تا از افکار بیهوده ای که هنگام مدیتیشن بوجود می آید جدا شوید.
3. بهترین زمان صبح زود یا اواخر عصر است. شما می توانید هر زمان را به دلخواه خود انتخاب کنید.
4. مکانی آرام و راحت برای تمرین مدیتیشن مانترا انتخاب کنید.
5. مانترا را در پس زمینه شروع کنید.
6. راحت روی زمینی با وضعیت پاهای ضربدری یا روی صندلی با پشت صاف و چشم بسته بنشینید.
7. دستان خود را در مجاورت ناف قرار دهید.
8. بدن و ماهیچه های خود را شل کرده و لبخند بزنید.
9. به آرامی چند نفس عمیق بکشید. بر روي نفس خود تمركز كنيد كه راحت ترين حالت را احساس مي كنيد و هر دم و بازدم را مشاهده كنيد اما از كنترل يا تحليل نفس خود اجتناب كنيد. فقط هر نفس را تجربه کنید احساس کنید شکم شما بالا و پایین می رود. آن را 4-5 بار تکرار کنید.
10. از تجربه آرامش بخش لذت ببرید.
11. وقت آن رسیده است که مانترا انتخابی خود را بخوانید ، یک نفس عمیق بکشید. به آرامی مانترا را بخوانید … هنگام بازدم ، سرعت را آهسته نگه دارید ، و لازم نیست بلند و قوی باشید. با مسیر همراه شوید تا سرعت خود را درست تنظیم کنید. سعی کنید درست تلفظ کنید اما نه بیش از حد آگاهانه.
12. در حین سرود ، ارتعاشات مانترا را از پایین شکم شروع کرده و تا مغز خود حرکت می کنید و هنگام سرود خواندن ادامه می دهید. مانترا را به آرامی (نه خیلی بلند) یا بی صدا اما با احساسات بخوانید. به آرامی تمام افکار ناخواسته ، درد ، استرس خود را با هر شعاری از بدن خارج کنید.
13. هر مانترا در هنگام خواندن صدا و ارتعاش منحصر به فرد ایجاد می کند و مناطق مختلف مغز را تحریک می کند و نتایج مثبتی را شامل می شود که شامل آرامش و بهبود طبیعی است.
14. یک مانترا را می توان در حالی که بر روی قسمت خاصی از بدن که باید درمان شود تمرکز کرد. به طور مشابه ، مانتراهای معنوی به ایجاد نگرش مثبت و قدرت بخشیدن به فرد کمک می کند.
15. احساس آرامش و سعادت کنید. همه افکار بیهوده ، فعالیتها شروع به کاهش می کنند و در نهایت به حالت سکون در می آیند. جریان انرژی و ارتعاشات را احساس کنید.
16. مانترا را تا زمانی که می خواهید تکرار کنید ، اما برای نتایج قدرتمند ، حداقل 15-20 دقیقه شعار دهید.

برای دستیابی به اهداف مورد نظر ، باید به تلاوت مانترا ایمان کامل داشته باشید. وقتی در حین سرودن مانترا ، نیروهای فیزیکی با نیروهای عاطفی و عقلانی هماهنگ می شوند ، احساس می کنید یک موجود کامل هستید.
مدیتیشن به تمرین مداوم نیاز دارد ؛ اما ساده است و می تواند تغییرات مثبت زیادی را در زندگی شما ایجاد کند. این کار را برای بهبود کامل و آگاهی کامل روزانه انجام دهید. خواندن مدیتیشن مانترا در گروه آرامش و هماهنگی بیشتری را برای همه اعضای گروه به ارمغان می آورد.

 

 


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به Sadhguru مانترا چیست؟ سرودن مانترا چه فواید برای شما خواهد داشت؟ امتیاز دهید.
[ratings]

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.