مدیتیشن گایاتری مانترا Gayatri Mantra | تکرار 108 مرتبه | قدرتمندترین مانترا در وداها

مانترا گایاتری به عنوان قدرتمندترین مانترا که در وداها ذکر شده است مورد احترام است.
این مانترا که به عنوان مانترای ساویتری خطاب به “Savita” الهی درونی و متعالی است، به این معنی که همه اینها از آن زاده شده است، یک مانترا است که معمولاً در مراسم دعاها و جلسات مراقبه خوانده می شود.

The Mantra

Oṃ bhūr bhuvaḥ svaḥ
tat savitur vareṇyaṃ
bhargo devasya dhīmahi
dhiyo yo naḥ prachodayāt

ما در جلال خالق تعمق می کنیم
کسی که جهان را آفریده است
چه کسی شایسته پرستش است
کیست که مظهر علم و نور است
پاک کننده گناه و جهل کیست
دل ما را بگشاید و عقل ما را روشن کند

نحوه سرودن مانترا گایاتری

مانتراهای مختلف در یوگا در طول مدیتیشن و به عنوان دعاهای اولیه قبل از شروع جلسه خوانده می شوند. صدایی که از طریق سرود مانترا تولید می شود، درهم ریختگی ذهنی را از بین می برد و حالت آگاهی عمیق تری ایجاد می کند.

شما می توانید مانترا گایاتری را در هر زمانی از روز بخوانید، اما اگر آن را در طول برهما موهورتا بخوانید بسیار مفید خواهد بود. صبح زود یا طلوع خورشید، ظهر یا غروب خورشید (دوره گذار) از بهترین زمان ها برای خواندن مانترا هستند. در صورت امکان، هنگام خواندن مانترا، صبح به سمت شرق و به سمت غرب (طبق طلوع و غروب خورشید) روبرو شوید.

مانترا گایاتری را حداقل 3 بار بخوانید. 108 بار یک عدد مبارک در نظر گرفته می شود، بنابراین می توانید این عدد را بر 3 تقسیم کنید (هر کدام 36 بار برای طلوع، ظهر و غروب خورشید) یا کل مانترا را 108 بار در یک جلسه بخوانید.

قبل از شروع به خواندن مانترا گایاتری، ذهن و قلب روشن و پاکی داشته باشید. یک ذهن آشفته، پریشان یا به هم ریخته ممکن است باعث شود تمرکزتان را از دست بدهید و کلمات را اشتباه تلفظ کنید.

هنگام خواندن مانترا، چشمان خود را ببندید و در حالت مراقبه آرام بنشینید. می توانید آن را با صدای آهسته یا بی صدا بخوانید.

از نشستن روی زمین لخت خودداری کنید زیرا ممکن است باعث از دست دادن انرژی شود. روی یک پتو، تشک پارچه ای یا تشک یوگا بنشینید.

شما همچنین می توانید شنتی، شانتی، شانتی در انتهای مانترا بخوانید که آرامش را به بدن، ذهن و روح القا می کند.

هنگام خواندن عجله نکنید، مطمئن شوید که هر کلمه را به وضوح با تلفظ مناسب و وقفه خوانده اید.

ترجیحاً قبل از شروع آواز، پرانایاما را اجرا کنید. تنفس متناوب از سوراخ بینی (Nadi Shodhana) یکی از روش هایی است که می توانید برای آماده سازی خود انجام دهید.

 


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به مدیتیشن گایاتری مانترا Gayatri Mantra | تکرار 108 مرتبه | قدرتمندترین مانترا در وداها امتیاز دهید.
[ratings]

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.