چاکراهای خود را با غذا متعادل کنید

همه ما لحظاتی را پشت سر می گذاریم که احساس تنبلی، عدم اعتماد به نفس، ناموفق، خستگی، افسردگی، اضطراب، ناامیدی، عاطفی، فرسودگی و غیره می کنیم. اما چه می شد اگر راهی برای غلبه بر این احساسات بدون تمایلات اعتیاد آور، دارویی یا درمانی وجود داشت. که بتوانیم به خود شگفت انگیز، با انگیزه و متحیرمان برگردیم؟

همه ما در مورد فواید خوردن رنگین کمان شنیده ایم، درست است؟ خوب، این فلسفه مبتنی بر آیورودا، آن را به سطح دیگری می برد. همه چیز در مورد خوردن غذاهایی با رنگ های خاص است که به ما کمک می کند تا از نظر عاطفی دوباره هماهنگ شویم. اگر اهل چاکرا باشید، حتی بیشتر متوجه خواهید شد که چگونه رنگ‌های خاصی باعث بهبودی در بدن شما می‌شوند.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

قرمز برای انرژی (چاکرای ریشه) – اگر احساس خستگی، فرسودگی، تنبلی یا بی حالی می کنید، غذاهای قرمز رنگ مانند گوجه فرنگی، توت فرنگی، تمشک و چغندر به افزایش سطح انرژی و دمای بدن شما کمک می کنند.

نارنجی برای اعتماد به نفس و خود ارزشی (چاکرای خلاقیت) – اگر اعتماد به نفس پایینی دارید، به خودتان شک دارید یا احساس می کنید ارزش عشق را ندارید، کمی پرتقال برای خود تهیه کنید و این کار را سریع انجام دهید! چیزهایی مانند ماندارین، انبه، هویج، کدو حلوایی، کدو حلوایی و سیب زمینی همگی تاثیر زیادی بر احساسات شما خواهند داشت.

زرد برای شادی (چاکرای شبکه خورشیدی) – اگر احساس افسردگی، غمگینی یا احساساتی می کنید، خود را با مقداری موز، ذرت شیرین، کمی آناناس تازه یا فلفل زرد بچسبانید و ببینید که چگونه خلق و خوی شما تغییر می کند. زرد یک تقویت کننده طبیعی خلق و خو است، بنابراین از Prozac یا بطری قرمز صرف نظر کنید و برای خود چیزی روشن بسازید!

سبز برای جوان سازی (چاکرای قلب) – احساس کمبود انرژی حیاتی می کنید؟ آیا تو استرس داری؟ کار بیش از حد؟ خستگی آدرنال، اسیدیته یا مسمومیت را تجربه می کنید؟ پس رنگ سبز برای شماست! سبزی های ارگانیک مورد علاقه خود را در آبمیوه گیری بریزید یا یک سالاد غول پیکر درست کنید و احساس کنید که چه اتفاقی برای احساس استرس شما می افتد. احتمالاً به دلیل وجود آنزیم‌های زنده، اکسیژن و کلروفیل ذوب می‌شوند.

آبی/مشکی برای آرامش (چاکرای گلو) – آیا اضطراب دارید؟ از یک کاسه بلوبری یا شاه توت لذت ببرید. غذاهای آبی و سیاه به تقویت کلیه ها و ایجاد ارتباط صادقانه کمک می کنند.

بنفشه برای صلح (چاکرای چشم سوم) – اگر احساس ناامیدی، عصبانیت یا ناتوانی در بخشش دارید، این غذاها به آرامش انرژی شما کمک می کند و آرامش را به شما می دهد. غذاهایی مانند بادمجان، کلم بنفش، انگور کنکورد، هویج بنفش و غیره به آرامش و آرامش شما کمک می کنند! با غذاهای بنفش مورد علاقه خود یک اسموتی تازه درست کنید!

سفید برای قدرت (چاکرای تاج) – چیزهایی مانند قارچ، سیر، زنجبیل، پیاز، لیچی، نارگیل و سایر میوه‌های استوایی به شما کمک می‌کنند تا قدرت و قدرت داشته باشید. اگر احساس شکست یا ناامیدی می کنید، از غذاهای سفید لذت ببرید و افزایش قدرت درونی خود را تجربه کنید.