چگونه موسیقی کلاسیک هندی می تواند در درمان کمک کند

موسیقی هند دنیایی شگفت انگیز برای کشف است که به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و قدرت شگفت انگیز موسیقی را در بهبود و ارتباط با ابعاد جدید آگاهی درک کنید.

در طول تاریخ فرهنگ های جهان کاربرد درمانی موسیقی به دلیل ارتباط خود به خود و تأثیرات آن بر ذهن، احساسات و بدن جسمانی واقعاً رایج بوده و مورد مطالعه قرار گرفته است. در مورد فرهنگ هند، متون قدیمی مانند گانداروا ودا (از کتاب مقدس ودایی) و راگا چیکیتسا توضیحاتی در مورد خواص درمانی موسیقی هندی و همچنین تأثیر آنها در افزایش هوشیاری و ارتباط با خود برتر ارائه می دهند.

 

برخی از اصول مهم موسیقی هند

یک قیاس طبیعی بین اصوات و چگونگی تشکیل زندگی وجود دارد…
یکی از شباهت ها از مقیاس موسیقی دیاتونیک است که با 7 نت ساخته شده است همانطور که بدن ما دارای 7 غده اصلی و 7 چاکرا است. به همین دلیل هر یک از نت های مقیاس معمولاً با هر یک از چاکراها مرتبط است. به عنوان مثال، نت C مربوط به مولادارا یا چاکرای اول، D با دوم و غیره است.

این اصل همچنین در موسیقی درمانی توسط متخصصان اعمال می شود زیرا موسیقی سفارشی ساخته شده برای هر بیمار میتواند با فرکانس اصلی و بیماری که میتواند با آن سر و کار داشته باشد تنظیم شود. از طریق این نوع کاربرد حرفه ای موسیقی درمانی به عنوان منبع مکمل، پیشرفت های زیادی می تواند در روند بهبود چندین بیماری مانند: آلزایمر، زوال عقل، افسردگی بالینی، اوتیسم، آسیب ها و سرطان حاصل شود.

 

ناد یوگا و مانتراهای هندی برای شفا

نادیانادا یوگا رشته ای از یوگا است که به تمرین مانترا برای رسیدن به آرامش خاطر، آگاهی و روشنگری می پردازد، زیرا ناد را می توان به عنوان صدای اولیه خلقت، یا ارتعاشی که در همه ما یافت می شود و به هم متصل است ترجمه کرد.
ما به عنوان یکی با جهان کلمه “مانترا” یا “مانتار” به معنای طرح ریزی (ترا یا تار) ذهن (انسان) است.
بنابراین، ماهیت مانترا صدایی نیست که ما معمولاً آن را درک می کنیم، بلکه طنینی است که در بدن، فعالیت مغزی و میدان الکترومغناطیسی ما ایجاد می کند، و در نتیجه تأثیر آن بر آگاهی است.

توضیح معنای مانترا معمولاً دشوار است زیرا مربوط به جنبه ای از آگاهی و یک اثر جامع است، که همچنین تا حدی در هر فرد متغیر است. به عنوان مثال ، در مانترا “AUM” ، A ، U و M یک اثر جداگانه و همچنین متفاوت – و بیشتر یکپارچه – با ذکر آنها به عنوان یک وحدت ایجاد می کنند.

تکرار مانترا به ذهن شما اجازه می دهد تا جنبه ای از خود را نشان دهد، تمرکز کند، چیزهای مختلف را به زندگی شما جذب کند و روحیه سالم تری داشته باشد، و به همین دلیل است که از آن به عنوان یک منبع درمانی استفاده می شود، اما نه فقط برای درمان بیماری ها و مشکلات عاطفی، بلکه برای بهبود عملکرد ذهن شما و دستیابی به سطوح بالاتری از هوشیاری، فراتر از درک منظم فضا و زمان.

 

موسیقی درمانی با استفاده از موسیقی راگاس و طب سنتی هند

راگاس مفهوم دیگری است که معمولاً برای فرهنگ غربی تعریف آن دشوار است، اما معمولاً بر اساس نماد موسیقی هندی که قبلاً توضیح دادیم، و همچنین ویژگی شامل یک چهارم نت، به عنوان یک حالت موسیقی هندی یا سبک بداهه و ترکیب شناخته می شود و نه فقط نصف نت های موسیقی غربی.

راگاها با استفاده از ترکیب نت های خاص (آکورد) و پیشرفت هایی که نوازندگان هندی در طول زمان آموخته اند، کار می کنند که احساس خاصی را برمی انگیزاند – یا به معنای ایجاد آن است. این احساسات یا احساسات راسا نامیده می شوند و از این طریق می توان تأثیرات خاصی بر بدن فیزیکی و همچنین تسکین مشکلات عاطفی عمیق ایجاد کرد.

دسته های اصلی Rasas  همانطور که در کتاب مقدس سانسکریت با نام Natyasastra توصیف شده است، هشت دسته هستند: سرگرمی و شوخ طبعی، عشق و شهوت، عصبانیت ، انزجار، قهرمانی، غم یا افسردگی، حیرت و شفقت.
اگر موسیقیدان هستید، نواختن راگاس به شما کمک می کند تا راسای غالب خود را پیدا کنید تا خودتان را بهتر بشناسید و راهی جدید برای تغییر روحیه و رشد هوش هیجانی با پخش این موسیقی خواهد بود.

طب سنتی آیروودا و موسیقی راگاس هندی Ayurveda and Ragas

موسیقی راگاس با متحد ساختن دانش خود با اصول آیورودا هنوز راه دیگری برای موثرتر شدن دارد.
آیورودا نام طب سنتی هندی است که انرژی درونی را در 3 نوع اصلی یا دوشا طبقه بندی می کند: واتا ، پیتا و کاپا. هر فردی دارای یک دوشا غالب است که بر سلامتی و شخصیت تأثیر می گذارد.
آیورودا با بهبود سلامتی از طریق تغییر در تغذیه و شیوه زندگی بیماران بیشتر شناخته می شود، اما هنگامی که با موسیقی هندی ترکیب می شود  راگاهای خاصی وجود دارد که بسته به نوع انرژی یا دوشا غالب تر، برای درمان موثرتر است.

موسیقی هند دنیایی شگفت انگیز برای کشف است که به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و قدرت شگفت انگیز موسیقی را در بهبود و ارتباط با ابعاد جدید آگاهی درک کنید.

برچسب‌ها:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به چگونه موسیقی کلاسیک هندی می تواند در درمان کمک کند امتیاز دهید.
[ratings]

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.