چرا یوگی ها زردچوبه را دوست دارند؟

هزاران سال است که در یوگا و آیورودا وضعیت «ابر غذا» را داشته است و زردچوبه قطعاً شایستگی شهرت طلایی خود را دارد. این ادویه ای است که باید در هر آشپزخانه و هر کابینت دارویی وجود داشته باشد.

5 Reasons Why Yogis Love Turmeric

در حالی که زردچوبه بیشتر به دلیل خواص ضد سرطانی آن مورد تحسین قرار می گیرد، یوگی ها دلایل خاص خود را برای دوست داشتن این ریشه خاص دارند. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا شما نیز این ادویه خاص را دوست خواهید داشت!
سم زدایی می کند
یکی از شگفت انگیزترین اعمال زردچوبه این است که عمیقا سم زدایی می کند. در آیورودا، زردچوبه برای حذف سموم به نام aama از بدن استفاده می شود. Aama در لغت به معنای “غذای نپخته” است و یکی از علل اصلی همه بیماری ها است.

اگر آتش گوارشی به هر طریقی از بین برود، غذا آنطور که باید به بافت های سالم بدن تبدیل نمی شود. در عوض، غذای هضم نشده با ویژگی های چسبنده، لزج، سنگین و بدبو باقی می ماند. این ماده سمی می تواند مجاری درشت و ظریف بدن را مسدود کند و باعث ضعف ایمنی و انواع بیماری ها شود.

زردچوبه به هضم aama در بدن در سطح بسیار عمیق کمک می کند. این بر روی تمام هفت بافت بدن – به زبان آیورودا – از پلاسما تا مایع تولید مثل کار می کند. از آنجایی که یوگی ها تلاش می کنند بدن خود را از شر سموم خلاص کنند، زردچوبه یکی از ادویه های مورد علاقه آنهاست. (همچنین یک سم زدایی صبحگاهی با زنجبیل لیمویی را امتحان کنید.)

هضم غذا را بهبود می بخشد

برخی ادویه ها قابلیت هضم غذا را افزایش می دهند و زردچوبه یکی از آنهاست. این مکمل عالی برای غذاهای پر پروتئین مانند گوشت و لوبیا است.

رژیم غذایی یوگا در درجه اول به حبوبات برای پروتئین متکی است. مشکل گیاهخواران این است که بیشتر حبوبات ذاتاً گاز تولید می کنند و یوگی هایی با هضم متغیر رنج می برند. زردچوبه با کاهش نفخ و تسهیل فرآیند گوارش به جبران این کیفیت کمک می کند. 

چاکراها را پاک می کند

به گفته دیوید فراولی در “یوگای گیاهان دارویی”، زردچوبه “برای پاکسازی چاکراها موثر است.” اگرچه علم هنوز نمی تواند این نوع ادعا را اثبات کند، اما اصول آیورودا می تواند. چاکراها توسط شبکه ای از کانال های ظریف به نام نادی ها به هم متصل می شوند. با وجود اینکه این نادی ها در بدن پرانیک هستند، همچنان مستعد تجمع سمی هستند. اشکال ظریف aama جریان آزاد پرانا را از طریق نادی ها مسدود می کند. این به نوبه خود از جریان کندالینی (انرژی اولیه) در چاکراها جلوگیری می کند. زردچوبه که باعث پاکی ذهن و بدن می شود، به پاکسازی این کانال ها برای جریان مناسب پرانا به چاکراها کمک می کند. این در نهایت به یوگی کمک می کند تا به روشنگری برسد.

التهاب را کاهش می دهد

زردچوبه یک ضد التهاب قوی است. این حاوی بیش از دوجین ترکیب ضد التهابی است – شش مورد از آنها آنزیمی که باعث درد و التهاب می شود را مسدود می کند. نه تنها به درمان انواع آرتریت کمک می کند، بلکه می تواند برای کاهش درد و تورم بعد از جراحی نیز استفاده شود.

یوگی ها از دیرباز از زردچوبه برای انعطاف پذیری بدن استفاده می کردند. این کار با جلوگیری از آسیب و کاهش التهاب در روزهایی که بدن بیش از حد کار کرده است، به تمرین آسانا کمک می کند.

بخشی از رژیم غذایی ساتویک

رژیم سنتی یوگا ساتویک است. غذاهای ساتویک هماهنگ، آرام بخش، سبک و خالص هستند. آنها این ویژگی ها را در درون خود برمی انگیزند، و آنها را برای یوگی هایی ایده آل می کند که به سمت روشنگری معنوی کار می کنند.

بیشتر ادویه ها راجاسیک هستند تا ساتویک. غذاهای راجاسیک تمایل به فعال کردن و تحریک ذهن دارند: دو عملی که برای یوگی های مراقبه وحشتناک هستند. با این حال، زردچوبه یکی از معدود ادویه‌هایی است که ساتویک است (به همراه زیره، گشنیز، رازیانه، هل و زنجبیل). ادویه‌های ساتویک به غذاها طعم و مزه و خاصیت دارویی می‌بخشند بدون اینکه آنها را بیش از حد تند و ذهنی تحریک‌کننده کند.

آشپزی با زردچوبه

زردچوبه یک کابینت ادویه جات “باید” برای یوگی ها (و همچنین غیر یوگی ها) است. اگرچه رنگ زرد روشن آن ممکن است عده‌ای را بترساند، اما بدون غلبه بر طعم غذا، به زیبایی غذا می‌افزاید.

متعادل ترین راه برای وارد کردن زردچوبه به زندگی، پختن با آن است. ادویه جات ترشی جات به طور کلی بی خطر هستند اما با مصرف آن ها با غذا حتی ایمن تر می شوند. زردچوبه را می توان بلافاصله پس از جوش آمدن به قابلمه لوبیا اضافه کرد یا قبل از تفت دادن سبزیجات در روغن نارگیل یا روغن نارگیل کمی سرخ کرد. یک چهارم قاشق چای خوری برای غذاهای خوش طعم کافی است. (می توانید از زردچوبه برای طبخ با لوبیا در یک دستور ساده کیچاری استفاده کنید.)

زردچوبه را می توان به عنوان شیر طلایی نیز نوشید. این یکی دیگر از گرایش های مدرن یوگی است، اما برای آیورودا تازگی ندارد. ساده ترین راه برای تهیه شیر طلایی این است که یک پیمانه زردچوبه را در یک فنجان شیر به مدت پنج دقیقه بجوشانید. هل و فلفل سیاه را می توان به همراه کمی عسل به عنوان شیرین کننده اضافه کرد. (در ادامه سبیل شیر طلایی خود را با دستور العمل های این نوشیدنی محبوب یوگی بخوانید.)

اعتدال کلیدی است

زردچوبه یک گیاه شگفت انگیز است. اما، مانند همه چیزهای خوب، اعتدال کلیدی است. همیشه پودر زردچوبه را به جای مکمل های کورکومین انتخاب کنید. استخراج ماده موثره از هر گیاهی از هوش طبیعی آن برای ادغام در بدن کم می کند. یک چهارم قاشق چای خوری در روز برای دریافت خواص دارویی آن و حفظ تعادل بدن کافی است.