10 فواید تمر هندی برای سلامتی شما

همه به دنبال سالم ماندن و ظاهری زیبا هستیم بدون اینکه طعم خوب زندگی را از دست بدهیم.
اگر ما از غذاهای سالم و خوشمزه در برنامه روزانه خود برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنیم، نه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی بلکه به عنوان یک سبک زندگی.

تمر هندی میوه ای از خانواده حبوبات است و درخت آن در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید. نامهای مختلفی دارد اما کلمه Tamarind به معنای خرمای هندی است. به دلیل طعم و فواید متعدد برای سلامتی، تا حد زیادی در هند و همچنین در سراسر جهان استفاده شده است.
در ادامه 10 حقیقت مهم در مورد خواص تمر هندی را برای شما آورده ایم.

مواد مغذی
در پرانتز درصد مصرف توصیه شده روزانه در 100 گرم تمر هندی:

کلسیم (7%)
آهن (20%)
ویتامین C (6%)
ویتامین A (1%)
پتاسیم (13%)
نیاسین (12%)
فسفر (16%)
منیزیم (23%)
فیبر غذایی (13%)

 

تمر هندی ضد یبوست و اسهال
در طب عامیانه اثرات ملین تمر هندی به خوبی شناخته شده است، که شاید مهمترین کاربرد فرهنگ های باستانی از هند تا آفریقا باشد. به دلیل محتوای مهم (اما نه بیش از حد) فیبر رژیمی، پتاسیم و اسید تارتاریک، باعث افزایش اجابت مزاج در افراد مبتلا به یبوست مزمن می شود.
در صورت بروز اسهال، استفاده از برگ های گیاه تمر هندی در عرقیات پیشنهاد می شود.

 

در برابر التهاب خوب است
برگ‌های تمر هندی نیز جایگزین بسیار خوبی در برابر فرآیندهای التهابی هستند. اضافه کردن آب تمر هندی یه چای (در صورت نیاز بدون شکر یا عسل) برای برنامه روزانه مفید خواهد بود.

 

سلامت قلب و عروق خود را با تمرهندی بهبود بخشید
این میوه سرشار از فلاونوئیدها و پلی فنول ها است که برای کنترل سطح HDL-LDL (کلسترول خوب و بد) و تری گلیسیرید در خون بسیار عالی است که به کنترل سطح کلسترول کمک می کند، و سیستم قلبی عروقی شما را متعادل می کند.

محافظت از کبد شما
یکی از اعضایی که در سیستم ما به دلیل سبک زندگی مدرن آسیب دیده است، کبد است. این ارگان نقش مهمی در سم زدایی و هضم غذا دارد و کمک به آن تا حد امکان ضروری است. تمر هندی می تواند یک انتخاب عالی برای مراقبت از کبد باشد و در صورت مسمومیت کبدی ناشی از الکل یا بیماری های کبد چرب غیر الکلی باید به عنوان غذای معمولی مصرف شود.

تمرهندی در دوران بارداری
این میوه خوشمزه توسط نسل های زیادی برای زنان باردار در برابر حالت تهوع، تهوع صبحگاهی و پرخوری استفاده می شود. اثر ملین تمر هندی نیز بهانه دیگری برای مصرف مداوم آن است، زیرا یبوست مشکل رایجی است که در اکثر مادران بالقوه وجود دارد. برای مقابله یا جلوگیری از حالت تهوع، پالپ را مستقیماً از میوه بمکید. طعم آن ممکن است تلخ باشد و به سختی از بین برود، بنابراین چاشنی کمی آن پیشنهاد می شود.

داشتن آکنه؟ از تمر هندی استفاده کنید
خوردن تمر هندی فواید زیادی برای سلامتی شما دارد، زیرا بیشتر مشکلات سلامتی که ما با آن مواجه هستیم، مستقیماً به اختلالات متابولیک و التهاب مزمن مربوط می شود و خواص این میوه – و همچنین بسیاری از غذاهای طبیعی دیگر – در تنظیم و تنظیم از بین بردن این عدم تعادل دائمی، که گاهی حتی باعث آسیب های پوستی از جمله آکنه می شود.

فواید ضد پیری
 مصرف تمر هندی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان هایی که از پیری جلوگیری می کند، گزینه ای آسان برای سالم ماندن و جوان ماندن است. استفاده از خمیر تمر هندی بر روی پوست شما – همانطور که قبلا توضیح دادیم – مستقیماً این مزیت را برای ظاهر شما افزایش می دهد.