20948872
1- چاکرای ریشه
چاکرای قرمز که به نام چاکرای ریشه یا مولادهارا نیز شناخته می شود، اولین چاکرا از پایین است که در پایه ستون فقرات قرار دارد.چاکرای قرمز پایه کل سیستم چاکرا است که چاکراهای دیگر روی آن قرار دارند. چاکرای اول ارتباط مستقیمی با زمین مادر دارد و با عنصر زمین مرتبط است. مولادهارا که به معنای «حمایت ریشه» است، نام سانسکریت این مرکز انرژی است.
بیشتر
20941684
2- چاکرای خاجی
چاکرای نارنجی که به نام چاکرای خاجی نیز شناخته می شود، دومین چاکرای از پایین است که در قسمت پایین شکم و حدود 2 اینچ زیر ناف قرار دارد. در زبان سانسکریت، چاکرای نارنجی به عنوان Svadhisthana به معنای شیرینی گفته می شود. وقتی از دریچه این چاکرا نگاه کنید، امکان تجربه شیرینی، لذت و لذت زندگی را خواهید دید.
بیشتر
20941689 (1)
3- چاکرای شبکه خورشیدی
چاکرای زرد که به نام چاکرای شبکه خورشیدی نیز شناخته می شود، سومین چاکرای از پایین است که در ناحیه شکم، چند اینچ بالاتر از ناف قرار دارد. نام سانسکریت چاکرای زرد مانیپورا است. رنگ اصلی چاکرای شبکه خورشیدی زرد است. زرد رنگی است که باعث ایجاد احساس شادی، اشتیاق، خوش بینی و وضوح ذهنی می شود. اغلب با جوانی، شروع های جدید، تولد و تولد دوباره همراه است. با چاکرای زرد فعال، متوجه خواهید شد که چگونه از قدرت شخصی خود برای ارائه بزرگترین استعدادهای خود به جهان استفاده کنید.
بیشتر
forth heart chakra - anahata vector image
4- چاکرای قلب
چاکرای سبز یا چاکرای قلب با نام سانسکریت “آناهاتا” شناخته می شود، جایگاه عشق، همدلی و ارتباط است. انرژی شفابخش چاکرای سبز به شما این امکان را می دهد که از ایگو فراتر رفته و با انرژی متحد عشق ارتباط برقرار کنید. اینجا جایی است که شما به یگانگی همه چیز پی می برید. مرکز قلب شما آگاهی خود را دارد و جوهر روح شماست. چاکرای قلب با رنگ سبز و عنصر هوا مرتبط است. سبز یک رنگ طبیعی آرامش بخش است که حس کلی آرامش، تعادل و هماهنگی را تقویت می کند.
بیشتر
20929532
5- چاکرای گلو
چاکرای آبی یا چاکرای گلو با نام سانسکریت "ویشودا " نیز معروف است پنجمین مرکز انرژی است که در وسط گردن قرار دارد. چاکرای آبی با توانایی شما در بیان شخصیت واقعی خود و برقراری ارتباط بدون ترس با افراد دیگر مرتبط است. چاکرای آبی شما را قادر می سازد تا اطلاعات دریافتی از چاکراهای دیگر را پردازش کرده و سپس آن را به طور واقعی و محترمانه به سایر نقاط جهان منتقل کنید. این حقیقت، هدف زندگی شما و منبع بی پایانی از خلاقیت را به شما ارائه می دهد. ویشودا کلمه سانسکریت برای چاکرای آبی است و به معنای “تصفیه” است زیرا در آنجا انرژی معنوی بالاتری به بدن فیزیکی منتقل می شود.
بیشتر
20948886
6- چاکرای چشم سوم
چاکرای نیلی که به نام چاکرای چشم سوم یا چاکرای ابرو نیز شناخته می شود، ششمین مرکز انرژی از پایین است که در وسط پیشانی قرار دارد.چاکرای چشم سوم جایگاه حس ششم است که به ما امکان می دهد جهان را از طریق چشم شهود درک کنیم و به ما در شفاف سازی دید درونی خود کمک می کند.چاکرای نیل همه ما را به منبع متصل می کند و واقعیتی را به ما یادآوری می کند که بسیار عرفانی تر از آن چیزی است که با حواس فیزیکی خود می بینیم. رنگ اصلی چاکرای چشم سوم نیل است.نیلی رنگی است که ترکیبی از آبی (رنگ چاکرای پنجم) و بنفش (رنگ چاکرای هفتم) است. نیلی رنگی است که با صداقت، هماهنگی، آگاهی عمیق درونی و خرد مرتبط است.
بیشتر
20908809
7- چاکرای تاج
چاکرای بنفش که به نام چاکرای تاج یا “نیلوفر آبی هزار گلبرگ” نیز شناخته می شود، هفتمین مرکز انرژی است که در تاج سر شما قرار دارد.چاکرای بنفش قدرتمندترین مرکز انرژی در کل سیستم چاکرا است که ویژگی های هر هفت چاکرا را با هم ترکیب می کند.انرژی این چاکرا به شما کمک می کند تا با تمام اشکال زندگی و هر چیزی که در محیط اطرافتان است احساس یگانگی و هماهنگی الهی کنید. 2 رنگ اصلی وجود دارد که معمولاً با این چاکرا مرتبط هستند: بنفش یا بنفش سفید.
بیشتر

پیشنهاد یویوگیک مطالعه راهنمای مدیتیشن هفت چاکراها
( اینجا کلیک کنید. )

مدیتیشن هفت چاکراها

پیشنهاد یویوگیک مطالعه راهنمای مدیتیشن هفت چاکراها
( اینجا کلیک کنید. )

پیشنهاد یویوگیک مطالعه راهنمای مدیتیشن هفت چاکراها
( اینجا کلیک کنید. )