چاکرا مدیتیشن برای درمان احساسات و عواطف

برای اینکه از تعادل مناسبی در احساسات و عواطف در زندگی خود برخوردار باشیم، مهم است که 3 چاکرای ریشه، شبکه خورشیدی و قلب را درمان کنیم. 

چاکراهای نامتعادل و احساسات منفی

همه ما به دنبال تعادل در زندگی هستیم و برای آن، داشتن تعادل در احساسات نیز بسیار مهم است. هر زمان که احساس ضعف، عصبانیت یا هر گونه احساسات منفی دیگر می کنیم، مهم است که به چاکراهای نامتعادل نگاه کنیم.

زندگی همچنان چندین چالش را به همراه خواهد داشت، اما ما نباید آن چالش ها را به یک بلوک در چاکراهای خود تبدیل کنیم. اطمینان حاصل کنید که چاکراهای خود را کنترل می کنید تا تعادل خوبی در احساسات برقرار کنید.

 

ارتباط بین چاکرا متعادل و احساسات

بدن ما چندین مرکز انرژی دارد که که در سانسکریت به آنها چاکرا می گویند. متعادل بودن چاکراها برای حفظ تعادل در احساسات و در زندگی روزمره مهم است. چاکراها به دلیل احساسات منفی یا باورهای محدود کننده مسدود می شوند.

چندین نشانه وجود دارد که به شما نشان می دهد چاکراهای شما متعادل نیستند.
اینها معمولاً به صورت زیر دیده می شوند:

خشم
پارانویا
افسردگی
تنهایی
اضطراب
احساس گناه
ترس
پرخوری

برای خروج از این چرخه منفی، مهم است که مطمئن شویم چاکراهای خود را متعادل نگه داریم.


ما باید چاکراهای خود را تمیز و پاک نگه داریم تا بتوانیم فضا را برای چیزهای جدیدی که از نظر احساسی در راه است ایجاد کنیم. چاکراهای متعادل تعادل خوبی با احساسات ایجاد می کنند.

3 چاکرای اصلی برای احساسات

سه چاکرای نقش مهمی در متعادل کردن احساسات ما ایفا می‌کنند و احساسات ما را تنظیم می‌کنند. چاکرای ریشه، چاکرای شبکه خورشیدی . چاکرای قلب. 

شفا چاکرای ریشه و پاکسازی ترس و اضطراب

این چاکرا در پایه ستون فقرات قرار دارد و به احساس وصل بودن ما به زمین و ریشه هایمان مربوط می شود و به احساس برآورده شدن نیازهای اساسی شما، نیازهای ضروری برای بقا مربوط می شود.
اگر چاکرای ریشه در تعادل نباشد، احساس ترس داریم که نیازهایمان برآورده نشود و این منجر به اضطراب می شود. ما همچنین احساس می کنیم که به اندازه کافی خوب نیستیم، یا در ترس، و احساس نا امنی داریم. ریشه ها چیزی هستند که یک درخت را نگه می دارند، این چاکرا احساسات شما را در کنار هم نگه می دارد.

شفا چاکرای شبکه خورشیدی و قدرت شخصی و قاطعیت

چاکرای شبکه خورشیدی جایی است که شخصیت شکل می گیرد. هنگامی که چاکرای شبکه خورشیدی در تعادل است، ما احساس مثبت بودن داریم، خود را کامل می بینیم، به خودمان احترام میگذاریم، حس شفقت، عزت نفس، قدرت شخصی، اعتماد به نفس، امید و قاطعیت می کنیم.

وقتی که چاکرای شبکه خورشیدی نامتعادل می شود، احساس ناتوانی، بی ارزشی، انتقاد از خود، ترس، شرم، طرد شدن و خودآگاهی می کنیم. بنابریان، نه تنها برای احساس مثبت بودن، بلکه برای اعتماد به نفس مهم است که این چاکرا را متعادل کنید.

شفای چاکرای قلب و شفقت و ایمان

چاکرای قلب نه تنها احساسات را حفظ می کند، بلکه یک چاکرای قلب متعادل تعادل زندگی شادی را نیز برای شما فراهم می کند. به مرکز عشق، معنویت، انسانیت و شفای ما مربوط می شود. چاکرای قلب ما مرکز خنثی کننده همه احساسات و عواطف است.

وقتی در تعادل هستیم احساس شادی، سپاسگزاری، عشق، وحدت الهی، شفقت، اعتماد، ایمان، غرور، پذیرش، الهام، بخشش و همدلی می کنیم. وقتی از تعادل خارج می شویم احساس حسادت، رها شدن، خشم، تلخی، ترس، طرد شدن، حسادت، عشق مشروط می کنیم.