چگونه قبل و بعد از یوگا هیدراته بمانیم

هیدراته ماندن روی مت یوگا دارای اهمیت است. قانون سرانگشتی رایج این است که یک فرد متوسط ​​باید هر روز هشت لیوان آب بنوشد. این 64 اونس آب در هر 24 ساعت است. یا اینکه باید هر روز نیمی از وزن بدن خود را به صورت اونس مایع بنوشید. ریاضیات به این صورت است: اگر شما 130 پوند وزن دارید، باید روزانه 65 اونس آب بنوشید. اگر یوگا، به خصوص یوگا بیکرام یا وینیاسا گرم شده را تمرین می کنید، می خواهید این مقدار را دو برابر کنید. این به این دلیل است که وقتی عرق می‌کنید، آب از دست می‌دهید، مخصوصاً در یک محیط گرم و مرطوب مانند استودیو یوگا که تا دمای 104 درجه فارنهایت گرم می‌شود.
هیدراته ماندن به ماهیچه های ما کمک می کند تا بعد از تمرین سریعتر بهبود یابند. همچنین به دفع سمومی که در کلاس یوگا از طریق چرخاندن، تعریق و تنفس عمیق از بین می‌بریم کمک می‌کند. نکات زیر راه هایی هستند که به شما کمک می کنند قبل، حین و بعد از تمرین یوگا هیدراته بمانید.

پیش هیدراتاسیون قبل از کلاس یوگا

آبرسانی قبل از کلاس یوگا کمک زیادی به از بین بردن کم آبی بدن می کند و شما را در طول کلاس پرانرژی نگه می دارد. چند راه برای انجام این کار وجود دارد، مانند خوردن غذاهایی که به طور طبیعی محتوای آب بالایی دارند. بیست درصد از آبی که روزانه مصرف می کنیم از میوه ها و سبزیجات تامین می شود. هندوانه، توت فرنگی، گریپ فروت و طالبی منابع عالی آبرسانی خوراکی هستند، همچنین خیار، کدو سبز، کرفس، تربچه، کلم بروکلی و اسفناج. آنها همچنین مملو از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، بنابراین نمی توانید اشتباه کنید! ماست نیز مانند سوپ ها و بستنی ها منبع عالی هیدراتاسیون است. (در ادامه مطلب چرا یک رژیم غذایی گیاهی باعث بهتر شدن یوگی می شود.)

هیدراته ماندن به ماهیچه های ما کمک می کند تا بعد از تمرین سریعتر بهبود یابند. همچنین به دفع سمومی که در کلاس یوگا از طریق چرخاندن، تعریق و تنفس عمیق از بین می‌بریم کمک می‌کند. نکات زیر راه هایی هستند که به شما کمک می کنند قبل، حین و بعد از تمرین یوگا هیدراته بمانید.

 

نوشیدن شیر. در یک مطالعه اخیر نشان داده شد که شیر بدون چربی و شیر کامل دارای شاخص هیدراتاسیون به طور قابل توجهی بالاتر از آب هستند. این بدان معناست که اثرات آبرسانی که از نوشیدن یک لیوان شیر کامل دریافت می کنید، مدت بیشتری نسبت به نوشیدن یک لیوان آب، هیدراته نگه می دارد. با این حال، شیر کالری بیشتری دارد، بنابراین آب مصرفی خود را به طور کامل با شیر جایگزین نکنید!

قبل از کلاس به اندازه کافی آبرسانی کنید تا در طول جلسه نیازی به استراحت در حمام نداشته باشید و این کار را با نوشیدن هشت اونس آب با دمای اتاق قبل از کلاس انجام دهید. از نوشیدن کل بطری آب درست قبل از کلاس خودداری کنید. این باعث می‌شود که شکم پر از آب در حین تمرین وینیاسا در اطراف شما بچرخد و آساناهای چرخشی را بسیار ناراحت‌کننده می‌کند.

آبرسانی در کلاس یوگا

اگر در طول یوگا تشنه شدید، نشانه آن است که کم آب به کلاس آمده اید. همیشه قبل از هر چیز به بدن خود گوش دهید. اگر نیاز به نوشیدن آب دارید، این کار را با دقت انجام دهید. به یاد داشته باشید که خوردن نوشیدنی در طول کلاس شما را از لحظه حال و جریان خود خارج می کند. «یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان را دارد»، بنابراین با انجام هیدراتاسیون قبل از کلاس، تمرکز خود را از بین ببرید. (یاد بگیرید چگونه بیشتر حواس تان باشد.)

آبرسانی مجدد بعد از کلاس یوگا

آبرسانی مجدد بعد از کلاس به همان اندازه مهم است که قبل از هیدراتاسیون قبل. برای رفع تشنگی بعد از تمرین، سعی کنید برخی از این نوشیدنی‌های الکترولیتی طبیعی با طراوت را درست کنید:

سرکه سیب، عسل و نمک دریا را جمع آوری کنید. یک اونس از سرکه سیب، کمی نمک دریا و دو قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان 12 اونس آب مخلوط کنید. سرکه سیب به بدن شما کمک می کند سطح pH سالم را حفظ کند. این را به دلیل اثرات متعادل کننده آن به طور منظم بنوشید.

مواد زیر را آماده کنید، آبلیمو، نمک دریا و شربت افرا. آب نصف لیمو را با کمی نمک دریا و دو قاشق غذاخوری شربت افرا در یک لیوان 12 اونس آب مخلوط کنید. آب لیمو در آیورودا برای سم زدایی پیتا دوشا و تسکین واتا دوشا استفاده می شود. (در نحوه شرق برای نوع دوشا خود بیشتر بیاموزید.)

خیار ضد التهاب و آب پرتقال برای آبرسانی

خیار خرد شده را به آب خود اضافه کنید. خیار سرشار از ویتامین C است، ضد التهاب است و تکه های آن در لیوان شما زیبا به نظر می رسد! برای هیدراتاسیون بیشتر، یک لیوان آب پرتقال تازه با یک قاشق چایخوری نمک دریا مخلوط شده بنوشید. آب پرتقال مانند شیر، شاخص هیدراتاسیون بالاتری نسبت به آب دارد و نمک دریا برای جبران الکترولیت های از دست رفته بدن شما کار می کند.

یک فنجان شیر طلایی بخورید. این شیر مخصوص با زردچوبه و سایر ادویه های آیورودا طعم دار می شود تا به سرعت ریکاوری عضلانی و کاهش التهاب کمک کند. (درست کردن شیر طلایی: نوشیدنی یوگی را بیاموزید.)

هیدراتاسیون در طول روز

به یاد داشته باشید، در طول روز هیدراته بمانید. می توانید با قرار دادن آب بطری روی میز در محل کار یا قرار دادن یک پارچ آب روی میز ناهارخوری در خانه، خود را به نوشیدن مقدار زیادی آب تشویق کنید.

لسی Lassi یعنی چی؟
Lassi یک نوشیدنی ماست سنتی هندی است که در سراسر شبه قاره بسیار محبوب است...... این یک نوشیدنی خنک است که در هوای گرم سرو می شود، اما کاربرد مذهبی نیز دارد. نسخه ای از لاسی در برخی از آیین های مربوط به ادیان مختلف در منطقه استفاده می شود...... لاسی می تواند به عنوان بخشی از رژیم غذایی یوگی برای تعادل ذهن و بدن به روشی طبیعی مفید باشد...... Lassi به اشکال مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، نسخه کلاسیک ماست، آب و ادویه ها را با هم مخلوط می کند. یک نسخه شیرین نیز وجود دارد که به جای آن حاوی شکر و میوه است. ..... انبه لاسی شاید نوع شناخته شده تری در خارج از آسیا باشد، در حالی که بانگ لاسی با استفاده از نوعی حشیش تهیه می شود.... ترکیبی از طراوت، تقویت انرژی و کمک به هضم ارائه شده توسط لاسی باعث محبوبیت فزاینده ای در بین مردم سراسر جهان شده است.