مدیتیشن با مهره های مالا

یوگی هایی که مایل به تعمیق تمرین مراقبه خود هستند باید به فکر یافتن مجموعه مقدس خود از دانه های مالا باشند. مراقبه مطمئنا ساده ترین تلاشی نیست که فرد انجام می دهد. برای بالا رفتن از جریان بی وقفه افکار ذهن، به تمرکز ساده و حداکثر تمرکز نیاز دارد. از ما می‌خواهد که بر خلاف ماهیت ذهن برویم که کارکرد اصلی آن تفکر است. سخت است.

بنابراین، برای سهولت مدیتیشن، می توانیم از مالا استفاده کنیم. این ابزار مراقبه، شکاف بین “ذهن میمون” سرگردان و فرآیند تمرکز بی دردسر را پر می کند. معنی مالا مالا یک کلمه سانسکریت است و در زبان انگلیسی به معنای گلدسته است. (مالسانا را در نظر بگیرید: ژست حلقه گل). این رشته ای از مهره است که به طور خاص برای مدیتیشن ساخته شده است، همان طور که از تسبیح برای خواندن دعا استفاده می شود. یوگی‌های غربی اغلب دیده می‌شوند که مالا را به دور مچ‌هایشان پیچیده یا به دور گردنشان بسته‌اند، اگرچه هدف آنها زینت نیست.

مدیتیشن با مالا تحت سیستم یوگا به نام جاپا است. جاپا کلمه دیگری سانسکریت است و به معنای “چرخش” است. از تکرار مانترا برای چرخاندن آگاهی و در نهایت بیدار کردن حالت مراقبه عمیق استفاده می کند. جاپا شاید ساده ترین شکل مراقبه باشد زیرا به سرعت حالت پراتیاهارا یا کناره گیری را القا می کند. این برای همه خوب است، در هر زمان – یک شکل واقعا جهانی از مراقبه. و ساده ترین راه برای تمرین جاپا استفاده از مالا است. (برای اطلاعات بیشتر در مورد جاپا، جاپا مانترا چیست؟)

مالاها به طور سنتی دارای 108 مهره به اضافه یک گره اضافی یا مهره اضافی هستند. هر مهره گرد است به طوری که می تواند به راحتی از بین انگشتان سر بخورد. آن‌ها با گره‌های خاصی که در طناب‌های ابریشمی یا پنبه‌ای به نام برهما گرانتی یا «گره‌های خلقت» بسته شده‌اند، از هم جدا می‌شوند. این دانه‌ها از انواع مواد تشکیل می‌شوند: ساقه‌های تولسی و دانه‌های انبه، تا دانه‌های رودراکشا (دانه‌ای چروکیده که از درختان هیمالیا سرچشمه می‌گیرد و تصور می‌شود انرژی‌های منفی را دفع می‌کند)، دانه‌های نیلوفر آبی و چوب‌های دارویی. مالاس را حتی می توان با جواهرات گرانبها سفارشی ساخت. بسته به مواد، مالاهای فروخته شده در هند می توانند بین 20 سنت تا صدها دلار قیمت داشته باشند.

 

آرایش مالا از 108 مهره بسیار مهم است. عدد 108 توسط یوگی ها یک عدد مقدس در نظر

گره اضافی، یا مهره (صد و نهمین)، سومرو نامیده می شود. این “اجلاس مالا” از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هنگام مدیتیشن، ذهن می تواند به راحتی توسط افکار منحرف شود و تمرکز خود را روی مانترا از دست بدهد. مدیتیشن با مالا حتی می‌تواند تبدیل به رباتیک شود، زیرا انگشتان بدون فکر از مهره‌ای به مهره دیگر عبور می‌کنند. اما وقتی انگشتان روی سومرو می‌روند، به آرامی به ذهن یادآوری می‌شود که دوباره روی مانترا تمرکز کند. این زنگ بیداری برای ذهن سرگردان است. گرفته می شود. این نشان دهنده 108 اوپانیشاد، 108 نقطه مارما (مراکز انرژی مقدس در بدن) و سایر پدیده های مقدس در طبیعت است. برای مثال، فاصله ماه و خورشید از زمین هر دو 108 برابر قطرشان است. بسیاری از باورهای دیگر برای مقدس بودن این عدد وجود دارد – اکثر آنها با دقت در سنت یوگا محافظت می شوند.

 

5 مانترا مقدس برای شروع تمرین مراقبه در جاپا

OM (AUM) اساسی ترین مانترا یا بیجا مانترا است. طبق نظریه بیگ بنگ، OM صدای کیهانی بود که خلقت جهان را آغاز کرد. تنها کلمه OM صدا و ارتعاش را تولید می کند که به شما امکان می دهد با طبیعت یکی باشید. ارتعاشات شعارهای مانترا بارها نیروی زندگی معنوی را بیدار کرده و چاکراها را تحریک می کند.

Om که با نام Aum نیز نوشته می شود، اغلب به عنوان سرود جهان شناخته می شود. این احتمالاً قوی‌ترین مانترای است که در دسترس ماست، زیرا حاوی قوی‌ترین ارتعاش است. یوگی ها معتقدند زمانی که جهان خلق شد، اوم صدایی بود که همه چیز با آن به وجود آمد.

وقتی Om را سرود می‌دهید، می‌توانید به این ارتعاش قدرتمند دسترسی داشته باشید و آگاهی خود را با آگاهی از تمام خلقت هماهنگ کنید. 

اوم مانترای عالی برای شروع تمرین مراقبه جاپا است. با Om شروع کنید و ببینید به کجا می برید.

So’Hum

So’Hum (یا So’ham) به “من آن هستم” ترجمه می شود. این یک مانترا دیگر است که برای مبتدیان عالی است زیرا می توانید آن را به نفس خود پیوند دهید. هنگام دم، صدا را تصور کنید “Om” و در بازدم، صدا را “Hum” تصور کنید.

از نظر تاریخی، So’Hum اولین بار در اوپانیشادها ذکر شد و از سانسکریت sa به معنای “آن” یا “او” و aham به معنای “من هستم” آمده است.

وقتی نفس خود را با این مانترا هماهنگ می کنیم، تمرکزمان بیشتر می شود. سعی کنید مدیتیشن جاپا را با مانترا So Hum برای چند هفته تمرین کنید و ببینید آیا مورد علاقه شما می شود یا خیر.

Om Namah Shivaya

ام نامه شیوایا Om Namah Shivaya یک مانترای نمادین است زیرا از لرد شیوا دعوت می کند. گفته می‌شود که وقتی با این مانترا مدیتیشن می‌کنیم، می‌توانیم خودآگاه شویم و در عین حال به حالت‌های عمیق معنوی وجود و حتی قدرت‌های ماوراء طبیعی یوگا نیز دسترسی پیدا کنیم. Om Namah Shivaya بسیار قدرتمند است زیرا قبل از هر چیز حاوی مانترا، Om است که ارتعاش صوتی آغاز آفرینش است. سپس ما namah را داریم که کلمه سانسکریت برای “سلام” است و Shivaya که به معنای پروردگار شیوا است، اما می توان آن را واقعیت مطلق نیز در نظر گرفت. وقتی عمیقاً با کلمه شیوا تماس می گیریم، می فهمیم که ما و مطلق یکی هستیم. “سلام بر پروردگار شیوا” همان چیزی است که ما اساساً وقتی Om Namah Shivayah را می خوانیم می گوییم. از آنجایی که این مانترا شامل شش هجا است، کمی پیچیده‌تر از دو هجای قبلی است، اما وقتی به ریتم آن وارد شوید، متوجه خواهید شد که کاملاً طبیعی است.

Om Shanti Shanti Shanti

ام شانتی شانتی شانتی Om Shanti Shanti Shanti یکی دیگر از مانتراهای قدرتمند و عمیق است که برای مدیتیشن های تازه کار نیز عالی است. باز هم شامل Om، آن سرود بزرگ جهان است. در واقع، برخی از روایات می گویند که Om صدای خود جهان است. شانتی کلمه ای در زبان باستانی پالی است که به معنای صلح است. دلیل اینکه ما آن را سه بار می خوانیم این است که نشان دهنده صلح در سه بخش وجود ما است: بدن ذهن سخن، گفتار

هنگامی که با مانترا، اوم شانتی شانتی شانتی Om Shanti Shanti Shanti  مدیتیشن می کنیم، حالتی عمیق از آرامش را در وجود خود فرا می خوانیم. ما همچنین آرزوی همین تجربه صلح عمیق را برای دیگران داریم. این دعوت از صلح هم برای سنت های بودایی و هم برای سنت های یوگا مهم است. با این مانترا به مدت 40 روز کار کنید و ببینید که چگونه شروع به دسترسی به حالت های آرامش عمیق در هر سه سطح می کنید – آرامش در بدن خود، آرامش در ذهن و آرامش هنگام صحبت با دیگران. شانتی کلمه ای در زبان باستانی پالی است که به معنای صلح است. دلیل اینکه ما آن را سه بار می خوانیم این است که نشان دهنده صلح در سه بخش وجود ما است:

Guru Om

گورو اوم یک بار دیگر ما ارتعاش صدای جهانی Om را داریم. هنگامی که کلمه گورو را قبل یا پشت Om قرار می دهیم، یک گورو را فرا می خوانیم و به گورو خود ادای احترام می کنیم. گورو در سانسکریت از کلمه gu به معنای “تاریکی” و ru به معنای “برطرف کننده” می آید، زیرا چنین گورو به عنوان “رفع کننده تاریکی” ترجمه می شود. در سنت هندو، گوروها آواتارها یا تجسم یک خدا هستند. سرود خواندن برای یک گورو مانند شعار دادن برای خدایی است که اتفاقاً با حضور خود در هواپیمای زمینی ما را مجذوب می کند. می توانید Om Guru، Guru Om یا Om Guru Om را بخوانید. با هر سه بازی کنید و ببینید کدام یک احساس طبیعی‌تری دارد.

مانترا نیروی زنده خدا است

اولین مانتراها در زبان سانسکریت ساخته شده اند و ۳۰۰۰ سال قدمت دارند.
مانتراها اکنون در مکاتب مختلف هندوئیسم، بودیسم، جینیسم و ​​سکیسم وجود دارد. سرودها، سرودها، ترکیب بندی ها و مفاهیم مشابهی در زرتشت، تائو، مسیحیت و جاهای دیگر یافت می شود.

ارتباط با مانترا شما مانند تمام مانتراها، مجموعه ای مقدس از دانه های مالا به شما کمک می کند متمرکز و منظم باشید. یک مالای زیبا بخرید تا به شما کمک کند تا هنگام کشف تمرین شفابخش که مدیتیشن مانترا است، شروع کنید. هر بار که مانترا خود را می خوانید، از مالا استفاده کنید و صداها را حداقل 108 بار تکرار کنید. برای قدرتمندتر کردن این مانتراها، سعی کنید هر کدام را به مدت 40 روز تمرین کنید تا اجازه دهید در آگاهی شما نفوذ کنند. گفته می شود که این زمان مناسب برای ایجاد عادات جدید و تجربه تحول عمیق است. پس از آن ممکن است شروع به مشاهده تغییرات عمیقی کنید که در آگاهی شما در حال وقوع است.

هر فردی دلایل متفاوتی برای مراقبه دارد، از جمله مزایای سلامتی تا رسیدن به ارتباط معنوی.

مانترا یک بیان مقدس از کلمه، صدا یا عبارت کوتاه است که دارای قدرت روانی و روحی است، که در اعماق ذهن ناخودآگاه نفوذ می کند و در دستیابی به ارتباط معنوی و مزایای مطلوب سلامتی کمک می کند.

خوب بخوابید

خواب سریع ، رویاهای روشن ، خواب عمیق

افزایش کارآیی

یادگیری سریع ، تقویت حافظه ، افزایش تمرکز

ذهن نیرومند

حل مسائل، تمرکز کاری، توجه، مدیتیشن

جوان بمانید

DNA خود را ترمیم کنید ، استرس را کاهش دهید

Binaural Beats چیست؟

تکنولوژی “اصوات دوگانه” ( Binaural Beats ) اصطلاحی است که به پخش یک فرکانس صوتی در یک گوش و فرکانس صوتی دیگر در گوش مقابل می پردازد ، که باعث ایجاد یک اثر دو رنگ در وسط مغز می شود که در واقع یک صدا تلقی می شود؛ این باعث ایجاد یک اثر “سرگرمی ذهنی” ( Brain Entrainment ) در مغز می شود. 

Binaural Beats برای چه چیزی مفید است؟

خیلی چیزها. مدیتیشن ، آرامش ، تسکین استرس ، خواب عمیق ، تسکین درد ، افزایش کارائی ذهن ، همگام سازی نیمکره مغز ، و لیست همچنان ادامه دارد.

آیا برای این فیلم ها باید هدفون استفاده کنم؟

در صورت استفاده ، اثر موسیقی با تکنولوژی “اصوات دوگانه” ( Binaural Beats ) افزایش می یابد.

مدیتیشن Binaural Beats !!

که امروزه ثابت شده است یک علم واقعی است؛ گفته می شود ضربان دو گوش باعث ایجاد همان حالت روانی مرتبط با تمرین مدیتیشن می شود ، اما خیلی سریعتر.
موسیقی سلفژ مدیتیشن خواب درمانگر

عضویت و خرید اشتراک

در سفر آرام مدیتیشن با YoYogic.com همراه باشید...