مراسم صبحگاهی برای یوگی

صبح شما لحن کل روز شما را تعیین می کند، به همین دلیل مهم است که برخی از مراسم صبحگاهی سالم را در جای خود داشته باشید. یوگی باتجربه این را می داند و برای رفاه درونی و بیرونی از روال صبحگاهی خود پیروی می کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که چگونه روز خود را مانند یک یوگی واقعی شروع کنید.

از کشیدن روغن گرفته تا مدیتیشن، دانستن اینکه کدام مراسم صبحگاهی بیشترین تأثیر مثبت را بر دیدگاه شما دارد، می تواند روز شما را تغییر دهد.

روغن کشی

به محض اینکه بلند شدید، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک را بردارید و شروع به چرخاندن آن در دهان خود کنید. به این کار روغن کشی می گویند و شما می خواهید آن را به مدت 15 دقیقه انجام دهید. می توانید یک شیشه روغن روی میز کنار تخت خود بگذارید تا اولین چیزی که وجود داشته باشد. شروع به چرخیدن کنید و سپس از حمام استفاده کنید. روغن کشی یک آیین سلامتی آیورودا است که به حذف سموم (در سانسکریت به نام aama) از دهان شما کمک می کند. این سموم شامل باکتری ها و قارچ های ناخواسته است که می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود. روغن کشیدن دندان های شما را سفیدتر و درخشان تر می کند – یک امتیاز اضافی! اگرچه این مراسم ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، شما یاد خواهید گرفت که آن را دوست داشته باشید. (درباره فواید کشیدن روغن آیورودا بیشتر بخوانید.)

پس از استفاده از حمام، چشمان خود را با آب سرد بپاشید تا حواس خود را تقویت کنید. سپس چند کار ساده مانند رها کردن سگ، دم کردن یک فنجان قهوه، ریختن یک لیوان بزرگ آب لیمو برای خود یا مرتب کردن تخت انجام دهید. در این مرحله می توانید روغن نارگیل را داخل سطل زباله خود بریزید و دندان های خود را با یک خمیر دندان طبیعی مسواک بزنید. به یاد داشته باشید، روغن را قورت ندهید!

 

نوشیدن مایعات گرم

بعد از اینکه از دندان های خود مراقبت کردید، وقت آن است که آب لیمو و قهوه یا چای خود را به کوسن مراقبه خود ببرید. آب لیمو گرم قبل از هر چیز دیگری خوب است زیرا به بدن شما در دفع کمک می کند. از هضم صحیح، سنگ بنای سلامتی در آیورودا پشتیبانی می کند. مانند روغن کشی، به خلاص شدن از شر سمومی که در طول شب انباشته شده اند نیز کمک می کند. تنها چیزی که نیاز دارید آب گرم و یک قطره آب لیمو یا یک قطره اسانس لیمو درجه یک درمانی است. (در مورد نحوه انجام سم زدایی صبحگاهی با زنجبیل لیمویی همه چیز را بیاموزید.)

 

مدیتیشن کردن

بعد از آن زمان با ارزش مراقبه شما فرا می رسد. این یکی از مهمترین مراسمی است که امروز انجام خواهید داد. مدیتیشنی را تمرین کنید که کاملاً دوست دارید. شاید این مدیتیشن جاپا با مجموعه ای زیبا از دانه های مالا سنگ های قیمتی باشد. شاید این یک مدیتیشن تجسمی هدایت‌شده باشد تا عمیق‌ترین خواسته‌های شما را به دنیا بیاورد. اگر عاشق انجام مدیتیشن متا، مراقبه بودایی محبت آمیز هستید، آن را تمرین کنید. حتی می توانید چیزی به سادگی تنظیم تایمر روی تلفن خود به مدت 10 دقیقه و تمرکز بر نفس خود تمرین کنید و اجازه دهید تنش در بدن و ذهن شما از بین برود. این زمان خاص تفکر شماست، پس از هر لحظه لذت ببرید. (در مورد مراقبه با مهره های مالا بیاموزید.)

 

 

تمرینات تنفسی

یک راه خوب برای به جریان انداختن پرانا در صبح این است که چند تمرین تنفسی پرانایاما مورد علاقه خود را انجام دهید. ممکن است به انجام نادی شدانا (تنفس جایگزین از سوراخ بینی) یا تنفس زنبور عسل فکر کنید. هر تکنیک پرانایاما جواب می دهد بازی کنید تا ببینید در ساعات اولیه صبح چه حسی دارد. (درباره تمرین پرانایاما بیشتر بیاموزید.)

 

درود بر خورشید

اگر نشستن کار شما نیست، بیرون بروید و به خورشید سلام کنید، همانطور که یوگی های قدیم این کار را می کردند. این به هماهنگ کردن بدن شما با ریتم‌های شبانه‌روزی طبیعت کمک می‌کند، که به شما کمک می‌کند شب‌ها بهتر بخوابید. اگر انرژی زیادی در بدن لطیف خود می گذرد، پیاده روی در طبیعت یا یک تمرین یوگای نیروبخش، مانند سکانس یوگا آشتانگا را انتخاب کنید. هر زمان که هوا خوب است، مطمئن شوید که بیرون می‌روید و مقداری ویتامین D دریافت می‌کنید. برخی از سلام‌های خورشیدی روی عرشه یا ایوان جلویی همیشه ایده خوبی است، مانند قدم زدن صبح زود در مسیر یا در محله‌تان. (یاد بگیرید چرا از خواب بیدار می شویم و به خورشید سلام می کنیم.)

خوردن یک صبحانه سالم

بعد از اینکه مسیرهای پرانیک خود را از طریق تنفس یا حرکت باز کردید، وقت آن است که از یک صبحانه سالم لذت ببرید. احتمالاً قبلاً می دانید چه چیزی برای شما خوب است، اما چند یادآوری هرگز به کسی آسیب نمی رساند! بسیاری از یوگی ها دوست دارند اسموتی بنوشند. اسموتی ها روشی موثر برای رساندن مقدار زیادی مواد مغذی خوب به بدن هستند. افزودن غذاهای فوق العاده مانند پودر آب پنیر تغذیه شده با علف، اسپیرولینا یا ژل رویال به اسموتی ها، فرصت های بی پایانی را برای یک صبحانه سالم فراهم می کند. با رنگ بازی کنید یک اسموتی سبز ممکن است شامل اسفناج، موز منجمد، شیر بادام، کمی روغن نارگیل و کمی کلرلا باشد. اسموتی بنفش ممکن است شامل توت آکای، زغال اخته، شیر بادام و کره بادام باشد. در ماه‌های سردتر، یک کاسه گرم بلغور جو دوسر با گردو، دارچین، شیر بادام و قطره‌ای عسل خام یک خوراکی مقوی است. صبحانه را ساده و مغذی نگه دارید، زیرا درست مانند سایر مراسم صبحگاهی شما، لحن غذا خوردن را برای روز شما تنظیم می کند.

 

گذاشتن پایه

این مراسم صبحگاهی پایه و اساس مراقبت از خود است. مواردی را که برایشان وقت دارید انتخاب کنید و اگر نمی توانید هر روز از همه آنها لذت ببرید نگران نباشید. نکته مهم این است که چند مورد را انتخاب کنید که از سلامتی شما حمایت می کنند و به طور شهودی می دانید بزرگترین تأثیر مثبت را در زندگی شما خواهند داشت. آنها را سرگرم کنید و آنها به راحتی به عادت های پایدار تبدیل می شوند. (در روتین صبحگاهی برای زندگی آگاهانه بخوانید.)

فواید کشیدن روغن آیورودا
روغن کشی چیست؟ عجیب به نظر می رسد، درست است؟ روغن کشی یک آیین باستانی آیورودا است که برای از بین بردن طبیعی آما (سمیت) از خون، زبان و دندان طراحی شده است. هزاران سال است که استفاده می شود و یک روش موثر برای سم زدایی روزانه بدن شما است.
فواید کشیدن روغن آیورودا
آما -Ama - یک کلمه سانسکریت است که در آیورودا استفاده می شود و به «پخته نشده»، «هضم نشده» و «خام» ترجمه می شود. به عبارت ساده تر، به هر چیزی اطلاق می شود که به طور کامل توسط بدن متابولیزه نشده باشد و آگنی (انرژی) درونی ما را کاهش دهد. در آیورودا، تجمع آما در بدن اعتقاد بر این است که علت اصلی بیماری است. یکی از روش هایی که آیورودا برای از بین بردن سموم اضافی تجویز می کند، تمرین روزانه روغن کشی است. آما ساخته شده روی دیواره های دهان، دندان ها و زبان به معنای واقعی کلمه بیرون کشیده شده و سموم از بین می روند.-
مزایای روغن کشیدن - دندان های سفیدتر به طور طبیعی
همه ما عاشق یک لبخند سفید روشن هستیم و روغن کشیدن می تواند به طور طبیعی با کاهش میزان تجمع پلاک، درخشندگی و سلامت دندان های شما را بهبود بخشد. این یک جایگزین طبیعی و بسیار ایمن تر برای نوارهای سفید کننده دندان است. امتیاز دیگر؟ با از بین بردن میکروارگانیسم های مضر و شستشوی مخاط اضافی، بوی بد دهان را نیز از بین می برید!
مزایای روغن کشیدن - پوست شفاف تر
یکی دیگر از مزایای روغن کشی این است که به ویژه در برابر باکتری P. acnes موثر است. بله، درست حدس زدید، نوع باکتری مسئول آکنه و جوش است. روغن کشی با از بین بردن سموم موجود در جریان خون باعث پاکسازی پوست شما می شود. این به طور طبیعی بار سمی را در دهان و تمام بافت های اطراف آن از جمله پوست صورت کاهش می دهد. حتی گفته می‌شود که روغن‌کشی باعث بهبود مشکلات پوستی سایر قسمت‌های بدن شما نیز می‌شود، مانند راش و اگزما.
مزایای روغن کشیدن - تسکین سردرد
سردرد نشانه مطمئنی از تجمع سموم در بدن شماست. هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، کشیدن روغن در واقع می تواند به کاهش سردردهای در حال پیشرفت کمک کند و با از بین بردن سموم مسئول سردرد در وهله اول از سردردهای بعدی جلوگیری کند. سردرد اغلب با قرار گرفتن در معرض ذرات شیمیایی یا سمی ایجاد می شود. روغن کشی با کاهش میزان قرار گرفتن در معرض آن را کاهش می دهد.
مزایای روغن کشیدن - سلامت قلب
به طور تصادفی، استرپتوکوک موتانس شناخته شده است که نوعی سم را در جریان خون آزاد می کند که می تواند منجر به چندین بیماری قلبی عروقی شود. مقصر افزایش التهاب ناشی از سمومی است که استرپتوکوک موتانس آزاد می کند. بنابراین، قلب خود را سالم نگه دارید و کمی روغن بکشید!
فواید کشیدن روغن آیورودا (به علاوه نحوه انجام آن)
درست پس از بیدار شدن از خواب و قبل از اینکه چیزی برای نوشیدن یا مسواک زدن دندان های خود داشته باشید، یک قاشق از روغن نارگیل را بردارید و آن را در دهان خود قرار دهید. ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا روغن کاملا حل شود. هنگامی که این کار را انجام داد، به آرامی شروع به چرخاندن آن به جلو و عقب در دهان خود کنید. با مکیدن روغن بین دندان ها و در امتداد دیواره های دهان بازی کنید. هر روز صبح با پنج دقیقه شروع کنید و در طول چند هفته به 20 دقیقه بهینه برسید. این به بدن شما فرصتی می دهد تا خود را با روال جدید خود وفق دهد و جوانه های چشایی شما با بافت جدید. پس از خاموش شدن تایمر، روغن را داخل سطل زباله یا لیوان کاغذی بریزید. از ریختن روغن استفاده شده در سینک خودداری کنید زیرا به مرور زمان لوله های شما را مسدود می کند.
قبلی
بعدی