مانترا om shanti برای صلح جسم ذهن و روح

مانترا شانتی دعا یا سرودی برای صلح است، به ویژه همانطور که در متون مقدس باستانی معروف به اوپانیشادها یافت می شود. این اصطلاح از زبان سانسکریت، شانتی، به معنای “صلح” آمده است. و مانترا، به معنای «دعا» یا «سرود ستایش».

“om shanti, shanti, shanti” مانترای شانتی اغلب قبل و بعد از مراسم مذهبی هندو خوانده می شود. در یوگا، یک «اُم شانتی» یا «ام شانتی، شانتی، شانتی» ساده ممکن است به عنوان سلام یا سلام فراق و به منظور از بین بردن حواس پرتی و تمرکز ذهن خوانده شود.

اغلب، یک مانترای سنتی شانتی با سه تلاوت «شانتی» به پایان می‌رسد، که به گفته برخی از محققان، بیانگر رفع موانع فیزیکی، الهی و درونی است. همچنین گفته می شود که نمادی از سه شکل آرامش است: ذهن، در گفتار و بدن فیزیکی. برای دیگران، شنتی ها نشان دهنده صلح فردی، جمعی و جهانی است.

شانتی به چه معناست

Shanti یک اصطلاح سانسکریت به معنای “صلح” است. در هر دو شیوه هندو و بودایی، Shanti اغلب سه بار خوانده می شود تا صلح سه گانه در بدن، ذهن و روح را نشان دهد.

در یوگا، مانترا Om Shanti Shanti Shanti اغلب در پایان تمرین به عنوان فراخوانی از آرامش درون استفاده می شود. همین مانترا همچنین ممکن است برای بستن یک مراسم عبادت هندو یا بودایی به عنوان برکت صلح بر جماعت استفاده شود.

در هند، Om Shanti معمولاً به‌عنوان شکلی برای احوالپرسی هنگام ملاقات یا جدایی با شخص دیگری استفاده می‌شود، دقیقاً به همان روشی که Namaste استفاده می‌شود. از این نظر، اوم شانتی را می توان به عنوان “صلح با شما” ترجمه کرد.

در تمرین مراقبه، Om Shanti همچنین می تواند به عنوان یک مانترا برای توسعه تمرکز و تمرکز ذهن استفاده شود.

فواید سرودن مانترا Om Shanti

مانترا سه گانه Om Shanti Shanti Shanti رایج ترین است، که در آن تصور می شود هر تکرار Shanti معنی و کاربرد منحصر به فردی دارد:

1- آواز اول شانتی وسیله ای برای پاکسازی و پاکسازی بدن از رنج است.
2- دومی برای تسکین ذهن از احساسات و نگرانی های منفی استفاده می شود.
3- سومی روح یا روح فرد را لمس می کند تا آنها را با خود برتر خود پیوند دهد.

خواندن مانترای شانتی می تواند به کاهش استرس، برداشتن حواس، جرقه زدن آرامش عمیق و آرامش یا تمرکز ذهن کمک کند. به این ترتیب، به ویژه در آمادگی برای مدیتیشن مفید است، اما اگر در طول تمرین مراقبه خوانده شود، ممکن است به پرورش آرامش درونی در درون تمرین‌کننده نیز کمک کند.

در برخی متون بودایی، شانتی مترادف با نیروانا است، حالتی که در آن فرد از رنج فراتر رفته و به آرامش درونی نهایی دست می یابد.

نحوه سرودن دعای Om Shanti

می توان گفت که Om Shanti یا اٌم شانتی شانتی به تنهایی یک دعای فوق العاده است. درخواست آرامش از خالق، خدای تجربه شما و همچنین دعایی است که از جهان اطراف شما محافظت یا آرامش می خواهد.

هنگام تلفظ Om Shanti، om باید در سراسر بدن از جمله حفره های سر طنین انداز شود. “a” در کلمه “شنتی” باید مانند کلمه “father” بلند و کشیده باشد. “a” دو ضرب است. “t” در کلمه “شانتی” باید با فشار دادن زبان به دندان تلفظ شود. این به نظر متفاوت از نسخه انگلیسی “t” است.

تلفظ کلمه “شانتی” را نباید با کلمه انگلیسی “shanty” که صدای مصوت متفاوتی دارد و به معنای یک کلبه کوچک شکسته است، اشتباه گرفت.