مدیتیشن هفت چاکرا | 21 دقیقه مدیتیشن قدرتمند |

مدیتیشن هفت چاکرا 

مدیتیشن خواب چاکرا | پاکسازی و تعادل هفت چاکراها |

بدن ما فقط یک بدن فیزیکی نیست بلکه یک سیستم پرانرژی است و هفت چاکرا مراکز اصلی انرژی در بدن ما هستند که از طریق آنها به طور مداوم انرژی مبادله می شود و تعادل فیزیکی، احساسی و روحی ما را تنظیم می کنند. بر اساس کتب مقدس یوگا ، بدن ما 114 چاکرا دارد، اما 7 چاکرا اصلی است. این هفت چاکرای اصلی نه تنها با سلامت جسمی ما ارتباط دارند بلکه با سلامت روحی و روانی ما نیز مرتبط هستند. و ماهیت این چاکراها- این مراکز انرژی شبیه سایر اشکال انرژی است- در درجه اول صدا و نور. به همین دلیل است که صداها، موسیقی و سرودهای مختلف همراه با رنگ ها در ایجاد تعادل و بهبود چاکراها بسیار مفید هستند.

 

چاکرای ریشه

چاکرای ریشه اولین و اصلی ترین چاکرای ما است. در قسمت پایین ستون فقرات ما قرار دارد و رنگ آن قرمز است.
اگر چاکرای ریشه متعادل نباشد، ترس و ناامنی عمیقی را احساس می کنیم. اگر چاکرای ریشه ما متعادل باشد، ما در خود احساس امنیت می کنیم و به ریشه های خود متصل هستیم.

برای متعادل کردن این چاکرا – یوگا انجام دهید و روزانه ورزش کنید. پوشیدن قرمز و خواندن مانترا دانه LAM نیز به بهبود و متعادل شدن این چاکرا کمک می کند. 

 

چاکرای ساکرال

این چاکرای دوم ما است و درست زیر ناف قرار دارد. این چاکرا با احساسات، خلاقیت و تمایلات جنسی سروکار دارد. اگر چاکرای مقدس ما نامتعادل و کم فعالیت باشد، ما  بی احساس هستیم و در روابط بسیار محدود عمل میکنیم. چاکرای بیش از حد فعال شما را بیش از حد احساسی و بسیار جنسی میکند.

رنگ چاکرای مقدس نارنجی و مانترا بذری آن VAM است. پوشیدن نارنجی، خوردن میوه ها و سبزیجات نارنجی، و خواندن مانترا بذر VAM می تواند در بهبود و متعادل سازی این چاکرا کمک زیادی کند.

 

چاکرای شبکه خورشیدی

چاکرای شبکه خورشیدی سومین مرکز انرژی ما است و در نزدیکی ناف واقع شده است. این چاکرا مرکز اعتماد به نفس و عزت نفس است. از نظر فیزیکی، دستگاه گوارش ما را تنظیم می کند. در سطح احساسی، اگر این چاکرا متعادل باشد، ما احساس خوبی نسبت به خود داریم، در غیر این صورت احساس منفعل و بلاتکلیفی می کنیم. پرخاشگری و حسادت علائم یک چاکرای شبکه خورشیدی بیش از حد فعال است.

رنگ زرد رنگ این چاکرا است. پوشیدن لباس زرد و گذراندن وقت در زیر نور خورشید برای ایجاد تعادل در این چاکرا بسیار مفید است. شعار بذر چاکرای شبکه خورشیدی RAM است.

 

چاکرای قلب

چاکرای قلب چاکراهای پایین را به چاکراهای بالاتر متصل می کند. این چاکرا با صلح، عشق به خود و دیگران، شفقت، همدلی، آگاهی، بخشش، اندوه همراه است. اگر چاکرای قلب کم فعالیت باشد، طبیعت فرد غیر دوستانه و سرد است. چاکرای بیش فعال قلب منجر به فشار خون بالا، تپش قلب و مشکلات قلبی می شود. اگر چاکرای قلب ما متعادل نباشد، ما احساسات ترس، غم، عصبانیت، نفرت و حسادت را داریم.

رنگ سبز این چاکرا است و YAM مانترای دانه برای متعادل سازی چاکرای قلب است.

 

چاکرای گلو

چاکرای پنجم که به ویشوددا معروف است در قاعده گلو قرار دارد و تیروئید و سیستم غدد درون ریز را کنترل می کند. این چاکرا با ارتباط و بیان خود ارتباط دارد.
تحت چاکرای گلو کم فعال احساس خجالت می کنیم و بنابراین نمی توانیم افکار و احساسات خود را به درستی بیان کنیم. از طرف دیگر، اگر این چاکرا بیش از حد فعال باشد، ما تمایل داریم بیش از حد صحبت کنیم، اغلب اوقات احساس می کنیم که ما اشتباه درک شده ایم.
تعادل چاکرای گلو جریان هورمون ها را تنظیم می کند و به ما در بیان حقیقت درونی خود کمک می کند. ما سعی نمی کنیم کلمات خود را پنهان یا دستکاری کنیم. ما معتقد هستیم که دیگران را از عمیق ترین خواسته های ما مطلع می کنند.

رنگ این چاکرا آبی آسمانی و مانترا بذری HAM است.

 

چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم در پیشانی کمی بالاتر از ابروها قرار دارد. به آن چاکرای ابرو نیز می گویند.
کسانی که چاکرای چشم سوم باز و متعادل دارند از عقل، شهود، خرد و قدرت معنوی شگفت انگیزی برخوردارند.
چاکرای چشم سوم فعال باعث سردرگمی می شود و ما با عقل درونی خود – شهود خود – در ارتباط نیستیم. در سطح فیزیکی ، ممکن است سردرد و میگرن داشته باشیم.

رنگ این چاکرا نیلی و مانترا بذری OM است.

 

چاکرای تاج

این بالاترین از هفت چاکرای است و به عنوان دروازه ای برای انرژی خود جهان در نظر گرفته می شود. این یک چاکرای بسیار ظریف است و بازکردن این چاکرا دری را برای ارتباط با خود برتر ما باز می کند. چاکرای تاج همچنین Sahasrara نامیده می شود – پلی است به سوی کیهان.

رنگ این چاکرا بنفش است و مانترا بذری AH است.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-director.php on line 2

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/skillm/domains/yoyogic.com/public_html/wp-content/themes/cinema/inc/template/single/single-one/single-one-writer.php on line 2
به مدیتیشن هفت چاکرا | 21 دقیقه مدیتیشن قدرتمند | امتیاز دهید.
[ratings]

ارسال دیدگاه برای این نوشته بسته می باشد.