راهنمای مدیتیشن با کاسه صدای تبتی

کاسه های آواز تبتی نوعی زنگ هستند که هنگام نواختن می لرزند و لحن عمیق و غنی تولید می کنند. همچنین به عنوان کاسه آواز یا کاسه هیمالیا شناخته می شود، کاسه آواز تبتی باعث آرامش می شود و خواص درمانی قدرتمندی را ارائه می دهد.

کاسه‌های آواز تبتی به خاطر صداهای هارمونیک و آرام‌بخش خود شناخته می‌شوند. به این ترتیب، این ساز برای صدها سال در معابد بودایی همراه با سرود و مدیتیشن استفاده شده است. کاسه های آواز خوانی موسیقی زیبایی تولید می کنند که حالت های عمیق مراقبه و صلح آمیز را القا می کند.

کاسه آواز تبتی در یوگا، ریکی، موسیقی درمانی و شفابخش صدا استفاده می شود. هارمونی های غنی تولید شده توسط کاسه های آواز به تعادل چاکراهای بدن کمک می کند، استرس را از بین می برد و به درمان جامع کمک می کند.

Tibetan Bowl Meditation

مدیتیشن با Singing Bowls می تواند به کاهش استرس و تنش کمک زیادی کند. 

میراث فرهنگ های شرقی بسیار کهن، قدرتمند و غنی است. وقتی صحبت از موسیقی و صداها باشد، ممکن است صدها تکنیک آوازخوانی، مانتراها و حکمت ناد یوگا و همچنین سازها را پیدا کنیم. یادگیری در مورد گونگ ها و کاسه های تبتی.
کاسه‌های تبتی و همچنین گونگ‌ها، سازهای بسیار ویژه‌ای هستند زیرا برای بازتولید صداهای اصلی کیهان طراحی شده‌اند و به شیوه‌ای خاص از صحبت کردن، با آنها می‌توانید صدای سکوت را بنوازید و آن سکوت را در جهان ترویج کنید. ذهن شنوندگان شکل دایره ای آنها باعث ارتقای آکوستیک بهتر و صدای آن نشان دهنده کمال خلقت است.

بنابراین، مدیتیشن همراه با کاسه های تبتی فقط برای جذب تأثیر صداهای آنها و درگیر شدن با آرامش نیست. در صورتی که بتوانید یکی از آنها را را بنوازید، باید از این فرصت استفاده کنید تا با دقت به آنها گوش دهید تا به اینجا و اکنون متصل شوید و خود را عمیق تر بشناسید.

در ادامه نحوه مدیتیشن همراه با کاسه‌های تبتی را توضیح می‌دهیم و همچنین جزئیاتی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید روی آن تمرکز کنید تا این درون‌نگری فوق‌العاده را با شما به عنوان بازیکن یا در حال بازی توسط یک درمانگر یا استریو آسان کنید.

قبل از شروع به نواختن ساز کاسه تبتی
مانند هر روش مدیتیشن، اگر بعد از یک کلاس یوگا یا فرآیند تمدد اعصاب برای کاهش تمرکز انجام شود، بهتر عمل می کند. به دنبال یک مکان خوب نیز مهم است: بوی خنثی یا راحت، نور کم یا طبیعی، آرام و با حالات خوب.

چگونه یک کاسه تبتی بنوازیم 
نواختن این ساز بسیار ساده است، اما تغییرات زیادی وجود دارد که می‌توانیم برای ایجاد جلوه‌های خاص با آن انجام دهیم. اگر خیلی کوچک است آن را روی کف دست یا نوک انگشتان نگه دارید. همچنین معمول است که آن را – به خصوص اگر یک کاسه بزرگ (مانند کاسه های کوارتز) باشد – روی یک کوسن سفارشی برای آنها قرار دهید.
2 راه اصلی برای پخش آنها وجود دارد: با ضربه زدن روی آن یا مالش حاشیه، کشیدن دایره های پیوسته. برای هر دو تکنیک یک پتک خاص مورد نیاز است. این پتک باید با اندازه و جنس کاسه تطبیق داده شود، اما معمولاً همراه با ساز و همچنین با کوسن همراه است.

ضربه زدن
این ساده ترین راه برای استفاده از کاسه تبتی است. فقط به آرامی مرز را بکوب. سپس، فقط اجازه دهید صدا به ذهن شما و محیط اطراف هجوم آورد و شروع به فرو رفتن در حالت ذهنی مراقبه می کنید.

مالش
شروع به مالیدن مرز با پتک، به آرامی و در جهت عقربه های ساعت کنید. شما باید یک فشار ملایم برای فرار از پتک وارد کنید تا به بیرون پرش کنید. اگر کاسه خیلی بزرگ نیست، کار درست این است که دست خود را روی مرکز کاسه نگه دارید و در عین حال حرکت دایره ای را از آنجا انجام دهید. به این ترتیب آرامش عمیق تری را برانگیختید، زیرا ذهن شما – که توسط دست شما نشان داده می شود – متمرکز می ماند. با حرکت مداوم مچ دست، ارتباط خود را با روح خود نیز بهبود می بخشید. برخی از کاسه ها یا پتک ها اجازه تولید صدایی با مالش را نمی دهند، بنابراین آن را مجبور نکنید. تمرین حفظ صدای کاسه با شدت متوسط راهی عالی برای مدیتیشن در مورد استرس و تنش های ذهنی و چگونگی حفظ انرژی متعادل و کاهش استرس است.

نفس آگاهانه برای یکی شدن با صدا
هنگام مالش یک کاسه، ما همچنین این شانس را داریم که نه تنها ذهن، بلکه بدن فیزیکی خود را به آن صدا متصل کنیم تا حالت مراقبه عمیق تری داشته باشیم. هنگامی که تکنیک مالش را در اختیار گرفتید، روی دم در نیمه دایره و بازدم در نیمه دیگر تمرکز کنید. به این ترتیب، حرکت دست شما راحت‌تر جریان می‌یابد، زیرا به نتیجه وضعیت هوشیاری شما تبدیل می‌شود و نه به عقب. همچنین می‌توانید سعی کنید همان نت کاسه را تولید کنید، یا در حالی که صدای آن را می‌شنوید، یک آواز شیرین را بداهه بنویسید تا وقتی با آن یکی می‌شوید، احساس عمیق‌تری درباره نحوه «سفر» آن تجربه کنید.

حداقل 11 دقیقه موسیقی صلح آمیز تبتی Singing Bowl یک منبع واقعا مفید برای یافتن آرامش و آرامش است. در صورتی که یوگا تمرین می کنید، می توانید از این نوع موسیقی خاص در حین آرامش شاواسانا یا مدیتیشن خود استفاده کنید. گوش دادن به این سازها نیز دوست خوبی برای بهبود تمرکز در حین کار و مطالعه یا حداقل داشتن مدیتیشن در ابتدای روز برای شفاف سازی ذهن شماست.

کاسه های تبتی برای شفای چاکرا
کاسه‌های تبتی، و همچنین کاسه‌های کوارتز مدرن، فقط برای تولید یک نت خاص طراحی شده‌اند که از طریق آن چاکراها یا اندام‌های خاص بدن را به هم متصل و تحریک می‌کند. اگر چندین کاسه دارید، می‌توانید از آن‌ها برای مدیتیشن در مورد جنبه‌های خاص خود استفاده کنید یا از آن برای آرام کردن یا شفای دیگران استفاده کنید، همچنین موادی که ساز از آن ساخته شده است را در نظر بگیرید. اگر شما یک حرفه ای هستید که می خواهید از آنها در کاربردهای بالینی استفاده کنید، حتی می توانید کاسه ها را روی قسمت های خاصی از بدن بیمار در کنار آن قرار دهید، اما این عمل ممکن است به دلیل نزدیک بودن به آن تأثیر مستقیمی بر سلامتی داشته باشد. ارگانیسم بنابراین، این نوع سونیک تراپی باید توسط افرادی که مخصوصاً در مورد این تکنیک آموزش دیده اند، انجام شود

ماندالا چیست؟
ماندالا هنر معنوی است که می تواند به ما در بهبود تمرین مدیتیشن کمک کند. ماندالاهای مختلف مفاهیم مختلفی مانند ارتباط ما با جهان، ارتباط ما با زمین، ارتباط متقابل موجودات زنده، شادی ابدی و بسیاری موارد دیگر را نشان می دهند. همچنین در بسیاری از سنت های باستانی از رنگ های ماندالا برای نشان دادن فراوانی، انرژی تابشی، نور و موارد دیگر استفاده می شود. در این پست ماندالاها را بر اساس رنگ آنها و همه آنها تقسیم بندی کرده ایم. امیدواریم این موارد به شما در تمرین مدیتیشن کمک کند.