شیر طلائی نوشیدنی محبوب یوگی

شیر طلایی مدت‌هاست که در آیورودا به دلیل خواص تغذیه‌کننده و جوان‌کننده‌اش مورد علاقه بوده است. به نظر می رسد این اکسیر زرد که اخیراً توسط رسانه های اجتماعی به شهرت رسیده است در رادار همه یوگی های آگاه به سلامت قرار دارد. بنابراین، شیر طلایی چیست و چرا یوگی ها آن را بسیار دوست دارند؟

شیر طلایی (چای)

شیر طلایی یک چای گرم با دو ماده اصلی شیر و زردچوبه است. زردچوبه به این نوشیدنی رنگ زرد درخشان می بخشد. هر تعداد ادویه را می توان از اینجا اضافه کرد: فلفل سیاه، هل، دارچین، زنجبیل، جوز هندی یا حتی خرما و روغن نارگیل. این افزودنی ها هم قابلیت هضم شیر طلایی را افزایش می دهند و هم خواص دارویی آن را افزایش می دهند. بسته به اینکه چه ادویه‌هایی وارد آن می‌شوند، خود را به یک اکسیر شفابخش برای انواع بیماری‌ها تبدیل می‌کند.

متداول ترین مواد تشکیل دهنده

مواد تشکیل دهنده شیر طلایی به طور تصادفی انتخاب نمی شوند. آیورودا به انرژی، عملکرد خنک کننده یا گرمایشی، و اثر پس از هضم هر یک از غذاها نگاه می کند تا بفهمد برای چه کسی مفید است. همین اصول در مورد نوشیدنی ها نیز اعمال می شود. شیر طلایی را می توان به روش های مختلفی درست کرد تا تعادل را برای نوشنده خود به ارمغان آورد.

شیر

شیر طلایی به طور سنتی از شیر گاو استفاده می کند. اگرچه در زمان های اخیر شهرت بدی به دست آورده است، اما شیر گاو در یوگا و آیورودا به عنوان یک غذای ساتویک در نظر گرفته می شود. ساتوا یک کلمه سانسکریت به معنای “آرامش، خلوص و هماهنگی” است و غذاهایی با این ویژگی‌ها همین را در درون خود ترویج می‌کنند. (در مورد غذاهای ساتویک و رژیم غذایی ساتویک در 3 دلیل که چرا یوگی ها رژیم های گیاهی را دوست دارند بیشتر بیاموزید.)

معلم آیورودا، مایا تیواری، از شیر به عنوان “شهد قوی” یاد می کند. اما، از آنجا که شیر تجاری خلوص این غذای زمانی عالی را حفظ نمی کند، او می آموزد که “همه شیرهای دیگر – از غلات، لوبیا، میوه های خشک یا پخته شده، و آجیل – از طبیعت این شهد اصلی تقلید می کنند.” ]. 

برای حفظ کیفیت ساتویک شیر طلایی، فقط باید از شیر خالص و ارگانیک گاوهایی که با اخلاق بزرگ شده اند استفاده شود. شیرهای آجیل ارگانیک، مانند نارگیل یا بادام، جایگزین های خوبی هستند. هر یک از این سه شیر بافت های بدن را می سازد و قدرت عضلانی را تقویت می کند. آنها چیزی هستند که شیر طلایی را به یک اکسیر مغذی تبدیل می کنند.

زردچوبه

زردچوبه نیز ساتویک محسوب می شود. این به بدن در هضم پروتئین کمک می کند، به همین دلیل است که به خوبی با شیر جفت می شود و همچنین سموم عمیق را هضم می کند. این یک ضد التهاب قوی است (بیشترین مزیت آن) که آن را در درمان آرتریت و سایر بیماری ها بسیار مفید می کند. زردچوبه که ضد میکروبی و ضد سرطان است، واقعا یک ادویه شگفت انگیز است. (در مورد اینکه چرا یوگی ها زردچوبه را دوست دارند بیشتر بدانید.)

زنجبیل

زنجبیل که در آیورودا “داروی جهانی” نامیده می شود، یک ادویه بسیار مورد احترام و افزودنی عالی برای شیر طلایی است. به هضم آن کمک می کند و سموم را از بافت های بدن می سوزاند. زنجبیل خشک و پودر شده بسیار گرم کننده است. بنابراین، زنجبیل تازه برای اکثر تیپ‌های بدن انتخاب بهتری است.

هل

از آنجایی که شیر دارای خواص مخاطی است، هل اغلب به عنوان پادزهر به شیر طلایی اضافه می شود. آتش گوارش را شعله ور می کند و به این چای خاصیت گوارشی می بخشد. (همچنین به 5 دستور العمل آیورودا برای برافروختن آتش درونی خود مراجعه کنید.) هل یکی دیگر از ادویه های ساتویک است که شفافیت و شادی می بخشد و یوگی ها به دلیل توانایی اش در حرکت پرانا دوست دارند.

فلفل سیاه

فلفل سیاه یک محرک گوارشی بسیار قوی است. در اینجا فقط کمی مورد نیاز است، زیرا استفاده بیش از حد می تواند ذهن را تحریک کند (کیفیت آن راجازیک است). فلفل سیاه خلط آور است و همچنین کیفیت مخاطی شیر را خنثی می کند. علاوه بر این، به جذب زردچوبه کمک می کند.

دارچین

دارچین واقعی (cinnamomum zeylanicum) که به دلیل طعم و مزه اش بسیار محبوب است، برای سیستم تنفسی، گوارشی، گردش خون و ادرار مفید است. آتش گوارش را روشن می کند، قلب را تقویت می کند و همچنین برای رفع علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مفید است. دارچین یکی دیگر از ادویه های ساتویک است.

خرما

خرما بافت ساز  است. آنها را می توان به شیر طلایی برای کسانی که مایل به افزایش وزن هستند یا از مشکلات دژنراتیو رنج می برند اضافه کرد. به گفته آیورودا، خرما برای کم خونی و همچنین دردهای عضلانی و مفاصل مفید است. آنها همچنین شیرینی طبیعی دوست داشتنی را به شیر طلایی می دهند.

روغن نارگیل

به طور سنتی بخشی از شیر طلایی نیست، نصف قاشق چایخوری روغن نارگیل را می توان برای کسانی که یبوست دارند یا به دنبال تغذیه بافت های بدن هستند اضافه کرد. روغن نارگیل برای همه مناسب نیست زیرا هضم آن دشوار است. اما، هنگامی که به درستی جذب شود، نشان داده شده است که حافظه و عملکرد مغز را بهبود می بخشد، هورمون ها را متعادل می کند، عضله می سازد و سیستم ایمنی را تقویت می کند. (درباره کاربردها و فواید بیشتر روغن نارگیل در فواید کشیدن روغن آیورودا بیاموزید.)

آن را مال خودت کن

ادویه های موجود در شیر طلایی را می توان بسته به اثر کلی مورد نظر این اکسیر طلایی تنظیم کرد. مسیر خالص را با ترکیبی از شیر، زردچوبه و فلفل سیاه ادامه دهید. خرما و شیر نارگیل را اضافه کنید تا به یک مقوی مغذی تبدیل شود. یا دارچین، هل و زنجبیل را اضافه کنید تا یک اکسیر چای مانند ایجاد کنید که آتش گوارش را تقویت می کند، ذهن را بالا می برد و به حرکت جریان پرانا کمک می کند. یک شیر طلایی برای همه وجود دارد! (در مورد این ادویه ها در فواید چای چای بخوانید.)