یوگا آسانا گارلند | Garland Pose |

نام سانسکریت: Malasana
تمرکز: انعطاف پذیری، تحرک، تنفس، قدرت 
قسمت های بدن درگیر: لگن، هسته، پاها، سینه، مفاصل، پشت 
تجهیزات: Yoga Block
سطح دشواری: 3  
مرحله: مبتدی 

ژست گارلند یا مالاسانا در سانسکریت، حالت چمباتمه ای است که باعث ایجاد انعطاف در مچ پا، لگن و زانو می شود. این یک ژست عالی برای بافتن یک تمرین هفتگی آسانا است، به خصوص برای کسانی که زمان زیادی را صرف نشستن روی صندلی می کنند.
مالاسانا روی اندام‌های گوارشی معجزه می‌کند و این کار با روش ساده ارسال آپانا (یکی از پنج وایوس حیاتی در یوگا) به پایین انجام می‌شود و در نتیجه یک مولادهارا قوی (یکی از چاکراهای بدن انسان طبق یوگا سوتراها) به ارمغان می‌آورد. ، که ریشه ستون فقرات است. مالاسانا یک وضعیت یوگای چمباتمه ای است که برای لگن، کمر و سیستم گوارش مفید است. همچنین چاکرای خاجی را که بر تمایلات جنسی حاکم است، تحریک می کند.

برای انجام این آسانا، پاها به اندازه عرض شانه باز می شوند و دست ها در حالت نماسکر مودرا (حالت نماز) نگه داشته می شوند. تمرین‌کننده بدون حرکت دست‌ها یا پاها چمباتمه می‌زند. در انواع پیشرفته تر، یوگی ممکن است بازوها را دراز کند یا آنها را پشت بدن قرار دهد. 

مالا همچنین به عنوان کمکی برای تمرین مراقبه یا نماز عبادی استفاده می شود. چنین مالا شامل مهره هایی (معمولاً 108 مهره) روی یک رشته است. این نمادی از اهمیت ماهیت چرخه ای زندگی است – چرخه آفرینش، رزق و تحول – روند دائمی تجدید. هنگام خواندن مانتراها در مراقبه جاپا، مهره ها پشت سر هم شمارش می شوند.

نکات

مالاسانا در زبان سانسکریت از دو کلمه Mala به معنای “گللند” و Asana به معنای “ژست” مشتق شده است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که این ترجمه رایج با ترجمه تحت اللفظی آن که «ناپاکی یا کثیفی» است کاملاً متفاوت است. تفاوت در استفاده از صدای بلند “a” و صدای کوتاه “a” در هنگام تلفظ Malasana نهفته است. وقتی با حرف کوتاه «الف» تلفظ می‌شود، «مالا» به معنای «فضولات یا ناخالصی» و وقتی با «الف» بلند تلفظ می‌شود به معنای «گلدسته» است. با این حال، به نظر می رسد که هر دوی این معناها در نحوه شکل گیری بدن در حین تمرین ژست منعکس می شود. بازوهایی که به دور گردن آویزان شده اند شبیه یک گردنبند هستند، از این رو نام آن – Garland Pose است.

طبق اساطیر هندی، گلدسته با خدایان مرتبط است. گلدسته ای از گل یا مهره به عنوان هدایای آیینی و برای تزئین محراب استفاده می شود. لرد شیوا به پوشیدن حلقه حلقه ای از دانه های رودراکشا و گلدسته لرد ویشنو از برگ و گل معروف است. همانطور که در کتاب نوشته شده توسط اسطوره شناس مشهور هندی، Devdutt Pattanaik – Yoga Mythology 64 Asanas و داستان های آنها آمده است، تفاوت در گلدسته های آنها نشان می دهد که چگونه شکل گوشه نشین شیوا و تبدیل تدریجی او به یک خانه توسط الهه شاکتی، دانه ای است که به وجود می آید. به صاحب خانه گوشه نشین روشن فکری که در ویشنو تجسم یافته است.

الهه کالی حلقه‌ای از سر انسان به دور گردن خود می‌بندد که نمادی از این واقعیت است که طبیعت قدرت نهایی را بر همه موجودات زنده دارد و می‌تواند زندگی انسان را نیز نابود کند. سرهای نر بیانگر این است که برای درک ماهیت واقعی روح انسان و جهان اطراف آن، ایگو باید له شود.

|  تغییرات |

برای آسان‌تر کردن این کار، می‌توانید روی یک بلوک بنشینید یا یک پتو را زیر پاشنه‌های خود بغلتانید.

|  نکات  |

برای کسانی که از بیماری های مچ پا، کمر یا زانو رنج می برند توصیه نمی شود.

|  فواید  |

این حالت که تقویت کننده پایین تنه و هسته است، برای تحریک هضم غذا و حرکت در امتداد مواد زائد بسیار مفید است. این ژست به زنان باردار توصیه می شود تا بدن خود را برای زایمان آماده کنند.

Garland Pose step4
STEP 4

آرنج‌هایتان را داخل ران‌هایتان بگیرید، به آرامی آن‌ها را فشار دهید و دست‌هایتان را مثل نماز در مرکز سینه کنار هم بگذارید. ستون فقرات خود را بلند نگه دارید. در اینجا حداقل برای سه نفس عمیق نفس بکشید.

Garland Pose step3
STEP 3

زانوهای خود را خم کنید، باسن خود را به سمت زمین رها کنید، بالای آن در هر ارتفاعی که برای شما خوب است شناور شوید. زانوهای خود را در راستای مچ پا نگه دارید.

STEP 2

پاشنه پا را از هم باز کنید و انگشتان پا را به سمت بیرون بکشید تا باسن باز باشد.

STEP 1

در حالت ایستاده به سمت جلو شروع کنید و دستان خود را در مقابل خود روی زمین قرار دهید.