تمرین یوگا با هارمونیک طبیعت
موسیقی تمرین یوگا با فرکانس 432 شما را سرشار از احساس آرامش و سلامتی می کند و به رهایی از استرس و رهایی از تنش از بدن به ذهن کمک می کند بدن و آگاهی را با طبیعت پیوند می دهد زیرا 432 هرتز آهنگ هارمونیک طبیعت است.
موسیقی تمرین یوگا با طنین هنگدرام
تمرین یوگا را همراه با نت‌های شفابخش ملودیک هنگدرام که به طور کامل روی 432 هرتز تنظیم شده‌اند، برای تمرین یوگا و مدیتیشن خود تجربه کنید. دارای راگا مگ کلاسیک هندی بسیار مثبت به معنای ابرها.
قبلی
بعدی

 صدای کیهان و هر چیزی است که در آن وجود دارد. 

ॐ  صدای اولیه ای که همه چیز از آن سر بر می آورد. وقتی Om را می خوانید، صدای لرزشی از طریق تار صوتی شما احساس می شود که سینوس ها را پاک و باز می کند. آواز خواندن اوم فواید قلبی عروقی نیز دارد. استرس را کاهش می دهد و بدن شما را آرام می کند که فشار خون را در سطح طبیعی پایین می آورد و قلب با ریتم منظمی می تپد.
مانترا به صورت “AUM” تلفظ می شود. تلفظ تحت اللفظی آن به صورت “AaaaaUuuuuMmmm” است. 

 

مانتراها به عنوان ابزاری برای رهایی ذهن استفاده می شوند. مانتراهای سانسکریت به ذهن خودآگاه اجازه آرامش می دهد. مانتراهای سانسکریت از صداهای دانه ای استفاده می کنند که ارتعاش واقعی کلمه ای را که به آن ترجمه می شود ایجاد می کند. … در سانسکریت، «مرد» به ذهن و «ترا» به معنای رهایی از. مانتراها به عنوان ابزاری برای رهایی ذهن استفاده می شوند

معنای کلمه سانسکریت “مانترا” به طور سنتی به عنوان چیزی است که ذهن را از مشکلات و محدودیت های خود رهایی می بخشد. مانترا صدا، هجا، کلمه یا گروهی از کلمات است که قادر به “ایجاد دگرگونی”، دگرگونی معنوی در نظر گرفته می شوند.


Om یک مانترا است که به طور سنتی در ابتدا و انتهای جلسات یوگا خوانده می شود. با ریشه در هندوئیسم، هم صدا و هم نمادی غنی از معنا و عمق است. وقتی درست تلفظ شود، بیشتر شبیه “AUM” به نظر می رسد و از چهار هجا تشکیل شده است: A، U، M و هجای بی صدا.

به این ترتیب با انجام اومکار، شکم، گلو و بینی را به هم متصل می کند. در حین خواندن AUM می توانیم تأثیرات آن را بر روی ناف، قلب و سر احساس کنیم. اولین تلفظ A (Akara) ارتعاشاتی را ایجاد می کند که بر نخاع تأثیر می گذارد تا کارایی آن را افزایش دهد.

آیا ذکر مانترا جزء 8 اندام یوگا است؟
آواز خواندن بخشی از آشتانگا سنتی یا هشت اندام یوگا است. … به نوعی منطقی است زیرا آسانا (حالت ها) و پرانایاما (تنفس) نیز بخشی از هشت اندام یوگا هستند و بدن و ذهن را برای حالت های عمیق تر هوشیاری و مراقبه آماده می کنند.

چرا مانتراها 108 بار گفته می شود گفته می شود که 108 بار خواندن یک مانترا به هماهنگی با ارتعاشات جهان کمک می کند. ریاضیدانان مشهور فرهنگ ودایی 108 را بخشی از کامل بودن حضور می دیدند. 

در سنت یوگا از مهره ها در تمرین جاپامالا (تسبیح مدیتیشن ) برای خواندن مانتراها در مدیتیشن استفاده می شود (از این رو نام آن است). یک چرخه کامل از 108 تکرار روی مالا حساب می‌شود تا تمرین‌کننده بتواند روی صداها، ارتعاش و معنای آنچه گفته می‌شود تمرکز کند.

در یوگا، عدد 108 به تکمیل معنوی اشاره دارد. به همین دلیل است که جاپا مالا از 108 مهره تشکیل شده است، چرا پرانایاما اغلب در چرخه های 108 تایی کامل می شود، و چرا سلام خورشید اغلب در 9 دور از 12 حالت انجام می شود.

اگر در کلاس یوگا شرکت کنید، معلم به احتمال زیاد در پایان تمرین، ناماسته خواهد گفت. این یک عبارت سانسکریت است که به معنای “من به شما تعظیم می کنم.” دست ها را روی قلب کنار هم قرار می دهید، چشمان خود را می بندید و تعظیم می کنید. … و نامست های زیادی برای گفتن وجود داشت.

Namaste یک تبریک مفید است. در سراسر هند هم برای سلام و هم برای خداحافظی استفاده می شود. Namaste” نه تنها یک سلام محترمانه است، بلکه یک نعمت است برای همنوعی که شما به او سلام می کنید.

 

شانتی یک اصطلاح سانسکریت به معنای “صلح” است. در هر دو شیوه هندو و بودایی، شنتی اغلب سه بار خوانده می شود تا صلح سه گانه در بدن، ذهن و روح را نشان دهد. در یوگا، مانترا Om Shanti Shanti Shanti اغلب در پایان تمرین به عنوان فراخوانی از آرامش درونی استفاده می شود. 
شانتی. صلح. وقتی شعار می دهید، “Om Shanti Shanti Shanti”، این دعوت صلح است. در سنت های بودایی و هندو، شما سه بار شنتی سر می دهید تا صلح در بدن، گفتار و ذهن را نشان دهد.
هنگامی که شنتی برای اولین بار خوانده می شود، بدن را پاک می کند و آن را از رنج ها، بیماری ها و ناراحتی ها رهایی می بخشد. بنابراین بدن تازه می شود.